ico-autori Detail autor

Suzanne Collinsová
Pridaj k obľúbeným
bux
zdieľať:

 

  • fanúšikov 48
  • priemerné hodnotenie: 5 | počet hodnotení: 8

 

SUZANNE COLLINSOVÁ je americká spisovateľka, autorka bestsellerových sérií Underworld Chronicles a Hunger Games – Hry o život. Vyštudovala odbor dramatického písania na New York University, v súčasnosti žije v Connecticute so svojím manželom, dvomi deťmi a tromi mačkami.
 
Kariéru začala v roku 1991 ako scenáristka televíznych show pre deti. Po stretnutí s Jamesom Proimosom pri práci na jednej relácii získala novú inšpiráciu a vrhla sa na písanie kníh pre deti.
 
Inšpiráciou pre Gregor the Overlander, prvú knihu zo série Underworld Chronicles, jej bola Alica v krajine zázrakov. Posledná kniha z tejto série vyšla v roku 2007.
 
V roku 2008 vyšla prvá kniha série Hry o život, v ktorej sa inšpirovala gréckym mýtom o Theseovi a Minotaurovi, a tiež armádnou kariérou svojho otca. Tá jej umožnila lepšie porozumieť chudobe, hladu a ďalším následkom vojen. Námet na sériu jej napadol vo chvíli, keď prepínala televízne stanice medzi správami z vojny v Iraku a rôznymi reality show. O rok neskôr vyšlo pokračovanie Skúška ohňom a tento rok trojka Drozdajka. Iba z prvého dielu sa v Amerike počas jedného roka predalo 1,5 milióna výtlačkov, v rebríčku New York Times sa titul udržal vyše 60 týždňov.
 
Suzanne Collinsová sa vďaka tejto trilógii dostala vlani na zoznam najvplyvnejších ľudí, ktorý zostavuje magazín Time.
 
Filmové práva na trilógiu Hry o život získala spoločnosť Lions Gate Entertainment. Scenár k prvému filmu začala písať samotná autorka, premiéra je naplánovaná na jeseň 2011.

ico-mojeknihyĎalšie knihy autora

zoradiť abecedne | zoradiť podľa dátumu pridania |

hľadanie

Top News

Jesenné knižné novinky

Jesenné knižné nov ...

Lauren Kateová

Článok

Čo nás čaká a neminie v novembri? Predsa pokračovanie úspešnej série o Padlých a ...

Juraj Červenák

Juraj Červenák

 

Autor

 

Alex Morel

Alex Morel

 

Autor

 

Pat Walsh

Pat Walsh

 

Autor

 

archív článkov