Ale čo ak poruchy erekcie zastihnú mladších mužov?

Problémy s erekciou, jej poruchy alebo diagnostikovanie erektilnej dysfunkcie (E. D.) sa prevažne dotýka mužov, ktorí už stihli prekročiť hranicu 40 rokov. No žiaľ vieme, že takisto existujú prípady, kedy sa tento stav začne pravidelnejšie ukazovať aj u mladších ročníkov, respektíve u mužov v mladom veku, ktorých by tento problém predsa mal ešte zďaleka obchádzať. Pozitívne však znie, že predovšetkým v mladšom veku je liečba zmienených porúch spravidla veľmi efektívna.Smutný muž, mladý, fúzy a čiapka.jpg
Môžeme teda povedať, že E.D. je u mužov pomerne častým zdravotným problémom nehľadiac na vek. Samozrejme občasné nedostatky v tomto smere zastihnú každého zdravého chlapa, ale situácia začína byť vážnejšia, ak sa začínajú opakovať pravidelnejšie. Pod slabú alebo nedostatočnú erekciu sa v skratke podpisujú negatívne fyziologické alebo psychologické vplyvy.
Znakom erektilnej dysfunkcie je slabý prísun krvi do pohlavného údu, čím nemôže vzniknúť kvalitné stoporenie. Z hľadiska liečby tohto problému je známy nejeden liek na erekciu s obsahom látky sildenafil, pričom tá v tele vytvorí organický proces, vplyvom ktorého vzniká silnejšie prekrvenie penisu, čím následne prichádza kvalitná erekcia.
Najmä z hľadiska mladších ročníkov dokáže byť zistenie a následné odstránenie negatívnych faktorov spolu s nápravou pomerne jednoduché. Možno pre nich bude prekvapením, že niekedy naozaj stačí len úprava životného štýlu alebo životosprávy na zdravší smer.LEGO postavička, stres v práci.jpg
U mladých mužov je ale častým faktorom tiež psychika, či už vravíme o strese, nízkej sebadôvere, strachu z oplodnenia partnerky,… častokrát je za tým nevyrovnanosť či tiež neschopnosť sa plnohodnotne sústrediť. Samozrejme tiež nedostatok skúseností, čo sa dá ale vyriešiť celkom prirodzene- pravidelnejšou sexuálnou aktivitou (za predpokladu, že s tým partnerka bude súhlasiť).
Tiež ale nie je vylúčené organické ochorenie, respektíve predzvesť vážnejšieho ochorenia, pričom poruchy erekcie sú len jedným z jeho možných následkov. V tomto smere je vhodné navštíviť lekára za účelom konkrétnejšej diagnostiky a stanovenia doporučenej liečby.