Čo pomáha na podporu erekcie?

Erekcia je vec tak samozrejmá a prirodzená, že väčšina mužov sa nad ňou príliš nezamýšľa. Príde k nejakej stimulácii, najčastejšie vizuálnej alebo dotykovej, čo vyvolá sexuálne vzrušenie a nasleduje stoporenie penisu. Ako náhle však prestane tento mechanizmus fungovať, vyplavia sa na povrch aj tie najhlbšie problémy a je nutná podpora erekcie.
Erekcia: definícia, význam a fungovanie
Najprv si zadefinujeme, čo je to erekcia, o aký stav sa jedná a tiež to, aký má význam pre človeka. Hoci sa to môže zdať na prvý pohľad úplne zrejmé pre väčšinu z vás, som si istý, že trocha teórie neuškodí, najmä ak ide o poučnú teóriu.
 Erekcia znamená stoporenie penisu, čiže mužského pohlavného údu. Ide o stav, kedy je muž schopný preniknúť do pošvy, čo je vonkajšia časť ženského pohlavného ústrojenstva.

masáž

 Vďaka erekcii je možné dosiahnuť plodnosť prirodzenou biologickou cestou
Stav stoporenia penisu sa dostaví naplnením penisu dostatočným množstvom krvi. Za jej vznikom sú tri toporivé cylindrické telesá, z toho dve erektilné a jedno nachádzajúce sa v močovej rúre. Erektilné toporivé telesá sú tvorené špongióznym tkanivom, ktoré sa pri dostatočnom prekrvení zdurí, čo postaví penis do vzpriamenej polohy.

spoločníčka

Erekcia vzniká na podklade troch faktorov, ktoré musia koordinovane fungovať. Najskôr dochádza k správnemu prenosu nervového signálu do riadiacich centier erekcie v centrálnej nervovej sústave. Následne príde k arteriálnemu zásobeniu krvou. Na záver dochádza k aktivácii toporivých telies, k reakcii hladkého svalstva a k stoporeniu.
Zmyslom erekcie je umožniť mužovi maximálnu potenciu a plodnosť. Na to, aby sa to ale podarilo, je potrebné nielen erekciu dosiahnuť, ale ju aj udržať. Dôležité tiež je, aby nedochádzalo samovoľne k oslabeniu erekcie, pretože to môže viesť k neschopnosti dosiahnuť orgazmus a celkovo k impotencii v zmysle počatia potomka.