Dbajte na vaše deti a myslite aj sami na seba!

Pritom by sme sa mali ale aj správne chrániť. Zdravie si totiž nekúpime za žiadne peniaze na svete. K tomu nám môžu pomôcť správne zvolené chrániče.
Zimných úrazov podľa dostupných štatistík neustále pribúda. Niekedy je to spôsobené malými skúsenosťami, neopatrnosťou alebo až hazardom. Hlavne malé deti si neuvedomujú riziká, ktoré im hrozia napríklad aj pri sánkovaní. Oproti tomu rodičia bývajú ďaleko viac obozretní.
Už dávno neplatí, že na sebe musíte mať aj niekoľko vrstiev oblečenia. Dôležité je mať to správne.

lyžař

Ako by mala vyzerať správna výbava?
Úplnou nevyhnutnosťou pri prevádzkovaní zimných športov je nosenie helmy. Úrazy hlavy totiž môžu byť v mnohých prípadoch úplne fatálne.
Určite sa vám oplatí investovať aj do špeciálnych chráničov. Napríklad na korčuliach najviac trpia kolená a lakte. U lyží sú to zase holene a chrbtica, ktorá je vďaka takejto ochrane plne stabilizovaná a maximálne spevnená.
Skúste sa pozrieť napríklad na ponuku tohto predajcu, ktorý sa venuje širokej škále takýchto pomôcok: https://www.belda.sk/batohy-a-doplnky/univerzalne/chranice/na-nohy/.

V každom prípade sa nebojte investovať do kvalitného vybavenia, ktoré by vám potom mohlo zachrániť život alebo zamedziť nevratnému úrazu. Veď si nemusíte úplne zruinovať váš rodinný rozpočet. Môžete navštíviť aj obyčajný bazár, kde sa dajú nájsť hotové poklady. Deti vám rovnako časom vyrastú, tak nech nenakupujete každý rok všetko nové. Kompletnú výbavu si môžete často zohnať aj vo športových obchodov.

hokej

Pozornosť venujte tiež oblečeniu. Dôležitá je priedušnosť, odvádzanie vlhkosti a musí byť tiež dostatočne teplé. V zime nás totiž chráni pred nachladnutím a omrzlinami. Rukavice musia byť dostatočne teplé, pevné a kvalitné. So studenými rukami si asi moc zábavy v snehu neužijeme.
Hlavne buďte vonku opatrní a všímajte si tiež ostatných športovcov, ktorí môžu byť pre vás nebezpeční vďaka rýchlej jazde a neopatrnosti.

Dbajte na vaše deti a myslite aj sami na seba!
Ohodnoťte příspěvek