Potraviny, ktoré by Váš pes nemal nikdy jesť


Xylitol
Cukríky, guma, zubná pasta, pečivo a niektoré diétne potraviny sú osladené xylitolom. Môže spôsobiť pokles hladiny cukru v krvi vášho psa a môže tiež spôsobiť zlyhanie pečene. Medzi prvé príznaky patrí zvracanie, letargia a problémy s koordináciou.

pes

Avokádo
Avokádo má niečo, čo sa nazýva persín. Je to v poriadku pre ľudí, ktorí nie sú alergickí na to. Ale príliš veľa môže spôsobiť vracanie alebo hnačka u psov.

Alkohol
Alkohol má rovnaký účinok na pečeň a mozog u psa ako u ľudí. Len malé množstvo piva, alkoholu, vína alebo jedla s alkoholom môže byť zlé. Môže spôsobiť zvracanie, hnačku, problémy s koordináciou, problémy s dýchaním, kómu a dokonca aj smrť.

Cibuľa a cesnak
Udržujte cibuľu a cesnak mimo dosahu svojho psa. Môžu zabíjať ich červené krvinky, čo spôsobuje anémiu. Dokonca cibuľový prášok je v niektorých detských jedlách. Pozrite sa na známky ako slabosť, zvracanie a problémy s dýchaním.

Káva, čaj a ďalší kofeín
Kofeín môže byť smrteľný. Dajte si pozor na kávu a čaj. Držte svojho psa ďaleko od kakaa, čokolády a energetických nápojov. Kofeín je tiež v niektorých liekov na bolest. Myslíte, že váš pes dostal kofeín? Odneste svojho psa na veterinu čo najskôr.

bulfok

Hrozno a hrozienka
Existujú lepšie maškrty, pre Vášho psa. Hrozno a hrozienka môžu spôsobiť zlyhanie obličiek u psov. A len malé množstvo môže spôsobiť, že pes bude chorý. Opakované zvracanie je jedným z príznakov. V priebehu jedného dňa bude váš pes pomalý a depresívny.

Mlieko a iné mliečne výrobky
V horúcom dni môže byť lákavé podeliť sa o svoju zmrzlinu so psom. Namiesto toho mu dajte nejakú studenú vodu. Mlieko a výrobky na báze mlieka môžu spôsobiť hnačku a iné tráviace problémy pre Vaše šteňa. Môžu tiež spustiť potravinové alergie, ktoré môžu spôsobiť svrbenie.

Tukové ozdoby a kosti
Tuk okolo mäsa, vareného aj nevareného, ​​môže spôsobiť pankreatitídu u psov. A aj keď sa zdá byť prirodzené dať psovi kosť, môže sa ňou udusiť. Kosti sa môžu tiež rozštiepiť a zablokovať alebo spôsobiť rezy v tráviacom systéme vášho psa.