Aby sa im dobre spinkalo…

Všetky mamy potrebujú, aby boli ich ratolesti v pohode a bezpečí. Urobili by preto všetko, preto sa snažíme vybrať detskú postieľku alebo ohrádku čo najbezpečnejšiu a najpohodlnejšiu, pretože v nej detičky hlavne zo začiatku trávia veľa času. Čo je teda potrebné mať na pamäti pri výbere a kúpe postieľky? Je samozrejmé, že dieťa bude v detskej postieľke spať prinajmenšom 2 roky. Preto treba zvážiť veľkosť a rozmery, pretože ako dieťatko rastie, môže mu byť úzka alebo krátka postieľka časom nepohodlná.
potřeby pro dítě ilustrace
Preto, ak si veľmi nezakladáte na štýlovosti a pompéznosti, vyhnite sa kúpe detských kolísok, ktoré využijete maximálne pol roka, pretože z nej bábo vyrastie. Nehovoriac o tom, že keď dieťa potrebuje pokolísať, bude sa radšej kolísať v maminom náručí ako v kolíske. Pre kvalitný spánok je podobne ako u dospelých potrebný pochopiteľne i kvalitný matrac, na ktorý je tiež treba myslieť. Pre deti sú vhodné skôr tvrdšie matrace, ktoré budú oporou pre malé chrbátiky.
 
Myslite na bezpečnosť
Detské postieľky sú vybavené „bočnicami“ zo štyroch strán, ktoré majú zabrániť vypadnutiu bábätka z postieľky. Na niektorých modeloch sa dajú bočné strany sklopiť, alebo úplne vybrať, čo je praktické, ak si chcete detskú postieľku prisunúť k manželskej posteli a nemusíte sa tak trápiť s nočným vstávaním. Niektoré detské postieľky sú tiež vybavené kolieskami, ktoré využijete, pokiaľ potrebujete postieľku presunúť z miestnosti do miestnosti.
 
Detská ohrádka je tiež dobrá voľba
Detské ohrádky, ktoré sú skôr určené pre väčšie detičky, ktoré sa už pretáčajú z chrbátika na bruško,  vedia sa posadiť, či už skúšajú stáť na vlastných nôžkach sú tiež výborným pomocníkom, ktorý využijete hlavne počas dňa. Máte istotu, že dieťa v ohrádke je v bezpečí, čo mu zabezpečuje pevné polstrované dno a bezpečnostná sieťka, ktorá zabráni vypadnutiu drobca z ohrádky. Horný rám ohrádky je rovnako polstrovaný a mäkký, takže aj v prípade pádu sa dieťa nemá kde udrieť.
ilustrovaná kolébka
Ohrádka je skvelá na prvé detské hry i prípadný oddych, keď chcete mať svoju ratolesť na očiach. Ďalšou veľkou výhodou ohrádok je jednoduchá manipulácia,  možnosť zloženia a skladnosť, takže ohrádku jednoducho zložíte, keď ju nepotrebujete.

Pri nákupe detského sortimentu treba myslieť hlavne prakticky a nakúpiť kvalitný tovar, ktorý bude robiť dobrú službu.