Vybrať si ten správny býva ťažké

Väčšina rodičov rieši kúpu kočíka ešte pred narodením svojho bábätka. Na trhu je široká ponuka kvalitných kočíkov, kombinovaných, hlbokých či športových. Často je veľmi ťažké rozhodnúť sa pre ten správny a vybrať si model, ktorý bude spĺňať všetky požiadavky a nároky. Často voľba padne na kombinovaný kočík, ktorý sa väčšine rodičov javí byť najpraktickejším.
 kočárek ilustrace
Kombinovaný kočík – správna voľba?
Kombinovaný kočík býva najčastejšie troj-kombináciou hlbokej vaničky, športovej časti a detskej autosedačky s ďalším príslušenstvom. Takýto  viacfunkčný kombinovaný kočík býva najčastejšie určený pre deti od narodenia do veku 3 rokov, (resp. 15 kg). Pokiaľ si vyberiete kvalitnú a odpruženú verziu, môžete mať všestranne použiteľný kočík do mesta alebo na prechádzky po lesných kamenistých chodníkoch. Základ kočíka býva tvorený hliníkovou konštrukciou. Predné kolieska bývajú otočné a mávajú možnosť fixácie. Samozrejmosťou by mala byť i nastaviteľná rukoväť a nášľapná brzda.
 
Základom je pohodlie pre bábätko
Každý chce pre svoje dieťa pohodlie a bezpečie, preto  by hlboká vanička mala byť dostatočne priestranná a pre dieťatko pohodlná i na dlhších cestách. Keď sa po čase prejde z hlbokej vaničky na športovú časť, rovnako je potrebné pohodlné a bezpečné vozenie dieťatka. Opierka športovej časti  máva 3 až 5 rôzne nastaviteľných polôh. Dieťatko môže sedieť, no keď je treba, je možné ho položiť i do úplného ľahu. Rovnako býva polohovateľná i opierka nôh. Bezpečnosť prepravy majú na starosti bezpečnostné pásy.
 žena s kočárkem ilustrace
Na cesty bez problémov
Ak cestujete autom, je samozrejmosťou mať svoju ratolesť v detskej autosedačke. Pre bábätká sú určené špeciálne autosedačky, tzv. vajíčka. Tieto bývajú často tiež súčasťou kombinovaných kočíkov a zabezpečujú bezpečnú jazdu vašich detičiek v aute. Skvelé je, že si ich môžete jednoducho pripevniť na konštrukciu kočíka, čo je veľmi praktické napríklad pri nákupoch, kedy si nemusíte robiť starosti s veľkou vaničkou či športovou časťou. Dôležitá je tiež jednoduchá manipulácia a skladanie konštrukcie kočíka napríklad do kufra auta.