Ako kybernetický útok bránil hongkongským demonštrantom

Hongkongers cíti, že zákon by mohol byť použitý na legalizáciu únosu ľudí, ktorí vyjadrujú názory a konajú spôsobom, ktorý nie je u čínskej vlády obľúbený . Rovnaký zákon by sa mohol použiť aj na vydávanie turistov a návštevníkov Číny, ktorí sú zatknutí za podozrenie zo spáchania týchto zločinov.
 
Protestujúci chcú účet vyradený. Diskusia o právnych predpisoch bola zatiaľ odložená .

práva žen.jpg
 
Organizátori hovoria, že jeden milión ľudí dopadlo na protesty, zatiaľ čo polícia odhaduje, že ich počet bol okolo 240 000. Či tak alebo onak, bol to významný počet 7,5 milióna obyvateľov Hongkongu. Komentátori na Twitteri poznamenali, ako dobre boli demonštranti organizovaní.
 
Protestujúci na celom svete využívajú nové technológie na organizovanie. Platformy sociálnych médií boli použité na zdieľanie informácií o protestoch v Hongkongu. A aplikácie na zasielanie správ, ako napríklad Telegram a WhatsApp, boli nevyhnutné pre koordináciu s inými demonštrantmi.
 
Pri výbere aplikácie na odosielanie správ sa organizátori snažia efektívne komunikovať a zároveň sa vyhýbať dohľadu. Telegram, ktorý sa začal v roku 2013, sa stal bezpečnejším konkurentom WhatsApp.
 
Telegram hovorí, že má štandardné end-to-end šifrovanie pre svoje chaty, aby sa zabránilo špehovaniu obsahu komunikácie.

projekt.jpg
 
Pre skupinové správy je k dispozícii možnosť „cloud chats“. Telegram tiež umožňuje "tajné chaty" medzi dvoma ľuďmi. Tieto chaty sú uložené na telefónoch a nie v cloude a môžu byť nastavené na samokonštrukciu v čase určenom používateľom.
 
Na rozdiel od WhatsApp, Telegram v nedávnej minulosti neutrpel veľké hacky. Čoskoro tento rok, WhatsApp bol údajne infikovaný spywarom Pegasus ako súčasť pokusu o prístup k správam britského právnika v oblasti ľudských práv, ktorý pracoval na prípade aktivistov za občianske práva. Počas protestov v roku 2014 bol údajne napadnutý, aby špehoval Hongkongers .