Ako sa vyhnúť tuctovej móde?

Móda nám neustále kladie pod nohy rôzne lákadlá v podobe prekážok, ktoré musíme zdolávať. Ide najmä o finty a ťahy, ktoré na nás módny tuctový priemysel efektívne využíva, aby zarobil na našej nevedomosti a my sme tak naleteli na ich vypočítavosť. Na čo si dať teda pozor, čomu sa vyhnúť a čo naopak aplikovať a zaviesť do vašej každodennej obliekacej rutiny, aby ste ušetrili, boli pekne oblečení, ale vaše kúsky mali aj nejakú hodnotu?

džíny

  • Všade len samé zľavy! – nákupné centrá nás neustále lákajú na rôzne zľavy, a my sa samozrejme necháme veľmi ľahko zlákať, pocit, že sme si kúpili niečo v tak výhodnej cene je veľmi pekný. Je to však pravda? Skutočne ste ušetrili? Zamyslite sa nad tým takto: ak by na tomto obchode nesvietilo veľkým červeným ZĽAVA z každej strany, vstúpili by ste do koho obchodu a kúpili by ste si danú vec? Asi ste teda neušetrili, ale skôr prerobili na kúsok, ktorí pravdepodobne ani nebudete nosiť.

kalhoty

  • Kombinujte všetko so všetkým! – často robíme jednu zásadnú chybu, máme v skrini veľa vecí, ale máme zaužívané, že túto blúzku nosíme k týmto nohaviciam, tento sveter k tejto sukni a to je všetko. Prerušte túto rutinu a vymyslite si nové kombinácie! Možno sa vo vašom šatníku skrývajú veci, ktoré by spolu dokopy dokonale dobre ladili, len ich nevidíte, skúšajte pre to všetko so všetkým, možno prídete na veľmi zaujímavé kombinácie.
  • Buďte tvorivý a originálny! – stalo sa vám už niekedy, že ste v obchode uvideli niečo, čo sa vám nesmierne páčilo, ale povedali ste si „kúpil/a by som si to, keby to je trochu užšie, kratšie, menšie…“ Nikdy vám nenapadlo, že by sa to dalo napraviť? Napríklad nohavice by sa dali možno zúžiť, šaty trochu upraviť, na toto by ste mohli dať nášivky a toto by ste mohli trochu skrátiť. Uvažujte kreatívne! Máte veľmi veľa možností, navyše ak máte doma šijací stroj a motiváciu vyrobiť alebo prerobiť si niečo doma, podľa seba hor sa do toho!