Ako správne predbiehať

Príprava  nových vodičov autoškolách je nesprávna a nedostatočná. Nemajú základne a ani kľúčové znalosti a napríklad aj to že nevedia ako správne a bezpečne predbiehať. Väčšina vodiacou si ani neuvedomuje špeciálne mladý nie že predbiehanie je z najnebezpečnejších úkonov aké môžete na cestách absolvovať. Špeciálne mimo obce keď môžu prekročiť rýchlosť aj na 100 km za hodinu.

silnice

Zákon upravuje predbiehajúci manéver nasledovne : Predchádza sa vľavo a vpravo sa predchádza len vozidlo ktoré mení smer jazdy vľavo a už nemení smer jazdy. Pri jazde pripájacom jazdnom pruhu alebo odbočovanom pruhu môžeš predbiehať vozidlo priebežnom jazdnom pruhu s pravej strane .Vodič ktorý vybočuje zo smeru jazdy musí dať vždy znamenie o zmene smeru jazdy . Pritom nesmie ohroziť vodičov  idúcim za ním a ani ohroziť alebo obmedziť vodičov  ktorých predbieha. Pri predchádzaní sa komplikovať tým pádom nesmie brániť predbiehajúcemu manévru.
Možno si neuvedomujete a mnoho ľudí si to neuvedomuje ale predbiehací  manéver ako taký je jeden s najnebezpečnejších úkonov čo vodič robí pretože keď ho nezvládne tie strety s proti idúcimi vozidlami bývajú často krát ohromne vysokých tempách a s toho bývajú často krát tragické nehody.

autobus

A druhá vec ktorá stým súvisí  a to si skoro nikto neuvedomuje prakticky 99 predbiehacích   manévrov porušuje pravidla cestnej premávky.
Skôr ako začnete predchádzanie realizovať mali  by ste uvedomiť tri veci :

1.vec je zvážte či úsek kedy je prerušovaná čiara je naozaj ten vhodný úsek na predchádzanie pretože keď je na ceste prerušovaná čiara neznamená že to je 100 percentné bezpečnostné miesto.

značka

2.Vec – Na betón platí že dvakrát meraj a  raz rež . Musíte si všetko vyhodnotiť a hlavne keď sú mladí a neskúsení vodiči    sa až potom sa rozhodnite či ten manéver môžete alebo nemôžete urobiť.

3. Vec – Ktorá platí a mnohí ju porušujú a pritom zo zákona platí je že nesmiete si dovoliť ohroziť alebo obmedziť žiadne vozidla ktorý sú účastníci cestnej premávke pri predbiehanom  manévri. To znamená že ľudia by nemali ubrať plyn alebo pohnúť volantom aby iné auto mohlo predbiehať. Čiže tie to veci musíte veľmi dobre vedieť potom zvládnete samotný predbiehací manéver.