Chceli by ste korytnačku?

Ľudia veľmi často uvažujú o zvieratkách ako o spoločníkoch do dobrých aj do zlých časov. Nie každý si môže dovoliť mať doma psíka, pretože potrebuje veľmi veľa času, ale aj starostlivosti a pozornosti. Mačky sú lepšou alternatívou, no taktiež si vyžadujú vašu pozornosť a môže sa stať, že vám svojimi pazúrikmi niečo v dome aj zničia. Ideálne je, keď si zaobstaráte zveiratko, ktoré nebude vydávať väčší hluk a ktoré si celý deň vystačí aj samo, pokiaľ ho teda máte čas pravidelne kŕmiť. Keď rozmýšľate nad tým, že by ste túžili po niečom medzi rybičkami a králikom, vyberte si korytnačku.

želva
 
Prečo práve korytnačku?
Korytnačka je skutočne nenáročné zvieratko, to však neznamená, že si nezaslúži a že nepotrebuje poriadnu starostlivosť. Každé jedno zvieratko si zaslúži poriadnu starostlivosť či už je to rybička, alebo psík. Je jasné, že jedna z otázok, na ktoré si musíte odpovedať je či chcete suchozemskú, alebo vodnú. Toto je len na vás, pretože oba druhy majú svoje výhody, no zároveň aj nevýhody, ktoré by vás mohli odradiť.
 
Suchozemská korytnačka
Je v porovnaní s vodnou trochu väčšia a taktiež potrebuje aj viac priestoru. Dôležité je, aby ste si uvedomili, že korytnačky potrebujú teplo a taktiež miesto, kde sa môžu zahrabať. Ak ju nemôžete umiestniť niekam, kde celý deň svieti slnko, musíte si dopomôcť umelo. Len vďaka teplu a žiareniu sa bude môcť vaša kamarátka poriadne vyvíjať. Taktiež jej dajte do pelechu dosť sena, ktoré môže zjesť bez toho, že by jej to nejako uškodilo. Práve preto by ste sa mali vyhnúť piesku.

vodní želva
 
Vodná korytnačka
Aj keď bude mať svoj vlastný priestor s čistou vodou, je veľmi dôležité, aby mala aj miesto na suchu, kde bude môcť vyliezť a vyhrievať sa, koľko len bude chcieť. Opäť je pre ňu dôležité teplo a slnečné svetlo. V zime by mohla prechladnúť a dostať zápal pľúc. A nechcete predsa, aby vaše zvieratko ochorelo.