Do obchodu bez peňaženky

.

•         Predstavte si, že sa jedného rána zobudíte, nakúpite si potraviny v obchodnom dome a v žiadnej rade čakať a platiť nebudete! Zoberiete si tovar a jednoducho pôjdete preč, no pritom nespravíte nič nelegálne!

Nie nezbláznil som sa, nezbláznili sa ani obchodné domy. Za tovar samozrejme budeme musieť zaplatiť, no pôjde to aj bez čakania v rade a bez pokladníc. O tomto novom spôsobe nakupovania  však už píše viacero článkov, ako i https://lordalex.sk/koniec-cakania-pri-pokladniach-je-v-dohladne-.

nakupování


Nie je to však žiadnym prekvapením, skôr otázka času. Je to podobné, ako keď počujeme o tom, že rady budú minulosťou aj na úradoch. Už by však bolo na čase, nevravíme o sci-fi filme, ale o reálnej možnosti nakupovania a vybavovania vecí , kedy na to máme technológie. Práve technologická vyspelosť dnešnej doby nám môže mnohé veci uľahčiť. Nie len nám, ale môže uľahčiť fungovanie celej spoločnosti. Nemusíme sa zdržovať absurdnosťami, dlhými radami a inými zdržujúcimi detailami, ktoré za nás behom sekundy môže vybaviť elektronika.

účtenky

.


Internetový obchod a spoločnosť Amazon sú už v podstate pioniermi vyspelej formy nakupovania elektronickou formou. Práve oni otvoria v Seattli supermarket, ktorý bude fungovať na spôsob, ako som už opísal vyššie. Teda vyberiete si tovar a jednoducho pôjdete domov bez vybavovania sa pri pokladni. Musíte mať však v mobilnom zariadení stiahnutú aplikáciu, ktorá poskytne informácie o Vašom účte. Mobilné zariadenie s aplikáciou si dáme pred vstupom do supermarketu oskenovať a pri odchode sa automaticky oskenuje tovar, ktorý so sebou nesieme domov.

supermarket


Je to zaujímavý nápad a vlastne spôsob, ktorý sa dnes dá ľahko realizovať. Platba účtom sa stáva čoraz bežnejšia, nehovoriac o tom, že skoro každý vlastní smartfón či tablet. Stiahnutie aplikácie je už len niekoľko sekundová záležitosť. Takže áno, na tento štýl nakupovania sme po technologickej i vedomostnej stránke už dávno pripravení, už to treba len zrealizovať.

Do obchodu bez peňaženky
4 (80%)1
.