Do obchodu bez peňaženky

• Predstavte si, že sa jedného rána zobudíte, nakúpite si potraviny v obchodnom dome a v žiadnej rade čakať a platiť nebudete! Zoberiete si tovar a jednoducho pôjdete preč, no pritom nespravíte nič nelegálne!
Nie nezbláznil som sa, nezbláznili sa ani obchodné domy. Za tovar samozrejme budeme musieť zaplatiť, no pôjde to aj bez čakania v rade a bez pokladníc. O tomto novom spôsobe nakupovania však už píše viacero článkov, ako i.

nakupování

Nie je to však žiadnym prekvapením, skôr otázka času. Je to podobné, ako keď počujeme o tom, že rady budú minulosťou aj na úradoch. Už by však bolo na čase, nevravíme o sci-fi filme, ale o reálnej možnosti nakupovania a vybavovania vecí, kedy na to máme technológie. Práve technologická vyspelosť dnešnej doby nám môže mnohé veci uľahčiť. Nie len nám, ale môže uľahčiť fungovanie celej spoločnosti. Nemusíme sa zdržovať absurdnosťami, dlhými radami a inými zdržujúcimi detailami, ktoré za nás behom sekundy môže vybaviť elektronika.

účtenky

Internetový obchod a spoločnosť Amazon sú už v podstate pioniermi vyspelej formy nakupovania elektronickou formou. Práve oni otvoria v Seattli supermarket, ktorý bude fungovať na spôsob, ako som už opísal vyššie. Teda vyberiete si tovar a jednoducho pôjdete domov bez vybavovania sa pri pokladni. Musíte mať však v mobilnom zariadení stiahnutú aplikáciu, ktorá poskytne informácie o Vašom účte. Mobilné zariadenie s aplikáciou si dáme pred vstupom do supermarketu oskenovať a pri odchode sa automaticky oskenuje tovar, ktorý so sebou nesieme domov.

supermarket

Je to zaujímavý nápad a vlastne spôsob, ktorý sa dnes dá ľahko realizovať. Platba účtom sa stáva čoraz bežnejšia, nehovoriac o tom, že skoro každý vlastní smartfón či tablet. Stiahnutie aplikácie je už len niekoľko sekundová záležitosť. Takže áno, na tento štýl nakupovania sme po technologickej i vedomostnej stránke už dávno pripravení, už to treba len zrealizovať.