Kam s počítačom? V byte je niekoľko možností

Počítač a prístup na internet je v súčasnej dobe takmer nevyhnutnosť a bez neho sa sotva niekam pohnete. Pošta, reklamy, sociálny život, práca … to všetko sa dnes odohráva elektronicky. Za počítačom trávime stále viac a viac času a preto je nutné sa pred kúpou zamyslieť a vybrať preň vhodné miesto vo vašej domácnosti. Notebook, alebo tablet, ktorý väčšinu funkcií stolového počítača plne zastúpi si môžete dať kamkoľvek, no veľký počítač treba skutočne umiestniť s rozumom.

pc
 
Pracovňa
Je to samozrejme ideálny priestor, kde by počítač nemal chýbať. Pracovňa je zvyčajne oddelené miesto, kde sa človek môže plne sústrediť na svoje povinnosti. Dávajte si pozor na to, aby počítač nebol priamo pred oknom, alebo tesne za dverami. Skrátka, nemalo by vás oslepovať svetlo a svietiť na vás slnko, rovnako ako by ste mali mať okolo seba voľný priestor.

pokoj
 
Obývačka
Nie všetky byty a domy majú miestnosť navyše a tak je obývačka mimo pracovne najvhodnejším miestom. Počítač tu patrí do rohu, mimo hlavného diania. Opäť by okolo malo byť dostatok priestoru. Samozrejmosťou by mal byť samostatný malý stôl a pohodlná stolička vhodná pre chrbticu.
 
Detská izba
Ratolesti sa určite potešia, no detská izba nie je práve najvhodnejším miestom. Okrem toho, že počítač používa celá rodina a tak sa súkromie detí veľmi naruší, pre zdravý vývoj je potrebný aj pokojný spánok bez rušenia. Čo sa s prístupným počítačom a množstvom hier rozhodne zaručiť nedá. Pokiaľ sa ale nedá nájsť iné riešenie, je vhodné počítač zaheslovať a dohodnúť s deťmi jasné pravidlá čo sa používania týka.

notebook
 
Kuchyňa
Okrem kúpeľne je to snáď najnevhodnejší priestor. Rôzne výpary, mastnota a nečistoty z varenia sa usádzajú všade v miestnosti a citlivému mechanizmu počítača veľmi škodia. Pokiaľ neviete nájsť iné riešenie, stroj pravidelne čistite a mimo používania ho zakrývajte.