Prečo vycestovať?

Mnohí ľudia na cestovanie jednoducho nedajú dopustiť. Všetko, čo k životu potrebujú, je cestovanie a mnoho ráz sa presne takisto aj správajú. Nevedia sa cestovania nabažiť. Nie je to ich záľube je to jednoducho ich životný štýl, ktorého sa držia, nech sa deje čokoľvek. Nevydržia dlho na jednom mieste, nevedia obsedieť a nevedia sa dočkať toho, kedy zase odídu niekam, kde budú môcť nasávať celú atmosféru, ktorú cestovanie ponúka.

železnice
 
Na internete sa dočítate veľa o tom, čo by ste si mali na cesty zabaliť. Dostanete veľké množstvo tipov a rád o tom, ako cestovať, prečo by ste sa nemali báť a na čo si dať určite veľký pozor. Každý, kto niekde bol vám pred veľkou cestou bude radiť. Nezáleží na tom či bol ten človek na týždeň v Chorvátsku a vy sa chystáte na dva mesiace do Indie. Ide o to, že niekde bol a chce vám odovzdať svoju skúsenosť. My vám neprinášame žiadne rady. Chceme vás jednoducho len namotivovať k tomu, aby ste sa nikým a ničím nenechali odradiť. Je to len o vás a všetko je len na vašom rozhodnutí. Nenechajte sa ovplyvniť nikým, a hlavne nie ľuďmi, ktorí poriadne ani nikde neboli.

cestování
 
Prečo (hocikam) vycestovať?
1.       Zdokonalíte sa v cudzom jazyku. A všetci veľmi dobre vieme, že ak je niečo základ všetkého, tak je to určite schopnosť hovoriť cudzou rečou. Nikdy vás nič nedonúti rozprávať iným jazykom, ako fakt, že niekam vycestujete.

2.       Spoznáte naozaj veľké množstvo nových ľudí. Nie je nad to mať kontakty z celého sveta. Môžete si byť istý, že občas sa fakticky zíde, keď máte kamaráta z Afriky, no nie? Navyše niečo naučíte okolitý svet o našej malej krajinke.

3.       Naučíte sa samostatnosti. Ak sa chcete osamostatniť, je najlepšie, keď najprv odídete na nejaký čas do zahraničia. Bude to veľká skúsenosť nielen pre vás, ale aj pre vašu rodinu, ktorá sa aspoň trochu naučí, aké to je, keď budú musieť byť chvíľu bez vás. Možno si dokonca zvyknú.