Ako postupovať pri narušenom povrchu – Displej mobilného telefónu

V dnešnej dobe má mobilný telefón každý jeden z nás. Mnohokrát to nie je zrovna lacnou záležitosťou, no keď už sa rozhodneme, že je načase zaobstarať si nový mobil, investujeme doň neraz veľké peniaze dúfajúc, že nám vydrží tých zopár rokov. No ako všetci dobre vieme, vývojári a mobilní výrobcovia prichádzajú stále s väčšími displejmi, čo je síce fajn, užitočné a vyzerá to fajn, stačí jeden pád na zem, jedno položenie mobilu displejom nadol a stane sa presne to čo nechceme – škrabance na displeji.

mobil

Mobil využívame každý deň, či už pracovne alebo za účelom zábavy, displej sa opotrebováva a časom sú na ňom viditeľné malé či väčšie škrabance. Preto vám prinášame zopár tipov, ako sa zbaviť škrabancov pomocou bežných prípravkov, ktoré má doma každý jeden z nás a ušetriť vám tak peniaze, aby ste nemuseli často kupovať nový displej.

Zubná Pasta
Zubná pasta je jednou z najefektívnejších ciest, ako sa zbaviť škrabancov na displeji. Stačí na povrch naniesť pastu vo veľkosti hrášku, rozotrieť ju handričkou alebo servítkou a na pár minúť odložiť mobil, nech pasta zaschne. Mobil bude na dotyk fungovať stále rovnako, zmiznú škrabance a displej bude vypadať ako nový.

prasklina

Olivový olej
Podobne ako pri zubnej paste, stačí nakvapkať trochu oleja na displej, rozotrieť a nechať vyschnúť. Keď sa tak stane, môžete si bez starostí utrieť displej aby nebol mastný, olej škrabance na ňom vyplní, takže nebudú viditeľné zo žiadneho uhla.

Detský puder
Stačí ho trochu nasypať na displej, rozotrieť servítkou a displej bude ako nový.

smartphone

Jedlá sóda
Ďalšia jednoduchá cesta, ako sa zbaviť škrabancov na displeji je použiť jedlú sódu. Treba ju zamiešať s vodou v pomere 1:1 a následne ju miešať, až kým nedostaneme hustú hmotu, ktorú jemne rozotrieme na displej, pošúchame, aby sa sóda dostala do škrabancov a displej je znovu ako nový.
Verím, že sme vás dnes aspoň trochu pomohli, určite si nájdite čas a navštevujte nás portál pre viac zaujímavosti a rád do budúcna.