Čo robiť na posilnenie imunity?

Užívanie doplnkových vitamínov a probiotík je síce fajn, no čomu sa skutočne vyhnúť a čo robiť, ak chcete, aby vaša imunita neštrajkovala, ale pracovala? V tomto období je to viac než potrebné, hlavne vtedy, keď je to najviac hektické. Nedajte sa odradiť a bojujte proti chorobám.
 čerstvé zdravé potraviny
Vyhnite sa cukrom a tukom
Okrem toho, že je najlepšie sa zbaviť prebytočnej nadváhy je tým správnym riešením vyhýbať sa nezdravím potravinám. Prebytočné cukry ničia biele krvinky, ktoré potom nie sú schopné dostatočne telo chrániť pred vírusmi, infekciami a vo všeobecnosti pred chorobami. Konzumáciou takýchto potravín si vašu imunitu doslova a dopísmena sami oslabujete a ničíte.
 čerstvě vymačkané pomeranče
Jedzte veľa ovocia a zeleniny
Strava bohatá na antioxidanty vám zabezpečí všetko, čo vaše telo a imunita potrebujú k tomu, aby boli dosť silné a bojovali s vonkajšími vplyvmi okolia. Už odmalička do nás predsa rodičia vtĺkajú, aby sme jedli veľa ovocia a zeleniny a budeme menej chorý. Najlepším príkladom je, samozrejme cesnak a cibuľa, ktoré sú nielen dobré na prevenciu proti chorobám, ale aj pri ich liečení.
 
Otužovanie je v zimnom období dôležité
Keď si vaše telo zvykne na náhle zmeny teplôt, bude oveľa odolnejšie aj voči vonkajším vplyvom. Krvné cievy budú rýchlejšie reagovať a takýmto spôsobom významne posilníte svoju obranyschopnosť. Vaše telo bude schopné lepšie sa brániť proti infekciám aj proti prechladnutiu. Pravidelne sa sprchujte striedavo v teplej a v studenej vode a sami pocítite výsledok. Pravidelnosť je ale veľmi dôležitá.
 ztracená vejce na chlebu
Doprajte si kvalitný spánok
Pre vaše telo nie je nič horšie, ako keď je neustále unavené a neoddýchnuté. Počas zimných dní je práve vtedy najviac náchylné k chorobám. Najlepší je kvalitný spánok, teda neprerušovaný a minimálne sedemhodinový. Vtedy si vaše telo začne tvoriť aktívne protilátky a bude schopné bojovať proti nástrahám.