Niečo staré, niečo nové, niečo zapožičané, niečo modré….

Odkedy ste túto starú otrepanú ošúchanú frázu počuli v zamilovanom filme, ktorý skončil „hapyendom – svadbou“ a Vy ste sa zasnúbila, viete, že túto poveru musíte dodržať. Aj keď si nemyslíte, že tieto veci zaručia šťastné manželstvo, pretože rozhodujúci je výber správnej osoby, rozmýšľate o nich. Sú to len obyčajné slová, no niečo v srdci Vám našepkáva starostlivo ich pripraviť. A keď od svadobčanov dostanete otázku čo máte staré, nové, požičané a modré, budete mať veselú odpoveď. Je to zábavný spôsob ako dať obyčajným veciam dôležitosť slávnostného dňa.
svatební šaty v salonu
NIEČO STARÉ – má pripomínať, s čím sa nevesta lúči
Nadišiel okamih kedy milovaná dcéra opúšťa svojich rodičov, a preto mama alebo babka neveste darujú starostlivo odložený šperk, ktorý sa dedí z pokolenia na pokolenie.

NIEČO NOVÉ – je symbolom nového začiatku
S najväčšou pravdepodobnosťou to budú Vaše svadobné šaty a Váš manžel, ale zoberme do úvahy súčasnú dobu. Šaty máte z požičovne a s budúcim manželom už žijete rok v spoločnom byte. Čiže niečo nové by malo byť niečo originálne ako je nový vzhľad, nový účes alebo nový krajší úsmev šťastnej nevesty. Ak uprednostníte materiálnu stránku, tak to budú nové diamantové náušnice od Vašej lásky.
NIEČO POŽIČANÉ – pripomína priateľstvo
Vaša najlepšia priateľka ponúkne svoj dlhý závoj, a keďže sa Vám páčil už na jej svadobnom dni,  tešíte sa ako graciózne  doplní Vaše nádherné svadobné šaty.
scatební podvazek s modrou stuhou
NIEČO MODRÉ – modrá je farbou ochrany
Niečo modré znamená čistotu, lásku a vernosť.Väčšina neviest si volí modrý podväzok, ktorí si ponechajú pre súkromie svadobnej noci. Extravagantnejšie nevesty vyzvú svojich ženíchov dať podväzok dole bez použitia rúk, potom ho odhodia medzi slobodných mládencov alebo využijú svojho obchodného ducha a vydražia ho.
MINCA V ČRIEVICI –  symbol bohatstva
Minca v ľavej topánke je želaním šťastia, bohatstva a prosperity, preto nevesty túto tradíciu ctia. Napriek tomu je najväčším bohatstvom manželstva porozumenie.