Nepodceňujte kvalitné zabezpečenie Vášho domova.

Prečo je dôležité kvalitne zabezpečiť Váš byt
–        Páchatelia k Vám totiž neprídu cielene ukradnúť obraz za sto tisíc, ale uspokoja sa aj s pár Eurami, ktoré nájdu ležať na nočnom stolíku alebo v zásuvke, alebo Vám odcudzia bežné veci, ktoré skončia v záložni.
–        V tejto situácii si môžete oddýchnuť, že škoda ukradnutých vecí nie je veľká, na druhú stranu musíte však počítať s nutnou výmenou poškodených dverí alebo aspoň zámku, ktorá Vás môže prísť aj na niekoľko stoviek Euro.
–        Je to nepríjemné technicky aj finančne, nehovoriac o zlom pocitu z toho, že sa cudzí človek preberal vo Vašich osobných veciach. Človek sa potom s vykradnutím často dlho porovnáva.
zámek u dveří
–        Poškodený najprv sčíta škody a snaží sa všetko uviesť do pôvodného stavu, ale po pár dňoch si veľmi často a rýchlo uvedomuje pocit straty bezpečia vo vlastnom domove.
–        A to nie je ešte úplne všetko. Často prídete aj o osobné doklady, ktoré sa dajú ďalej zneužiť k ilegálnym aktivitám, a na problém je zamiesené.
–        Preto investícia do Vášho bezpečia, nie je nikdy zbytočná.
–        Kvalitné bezpečnostné dvere minimálne III. bezpečnostnej triedy sú základom.
–        Bezpečnostné prvky Vás tak môžu ochrániť nielen pred zlodejom, ale i napríklad pred požiarom.
 
Zabezpečenie je potrebné, aj keď ste stále doma
–        V dnešnej dobe je stále častejší spôsob, vlámania sa za prítomnosti obyvateľov.
–        Skúsenosti polície hovoria o tom, že Vás páchatelia môžu prekvapiť priamo pri večeri alebo keď spíte. Dôvodom je tá skutočnosť, že keď ste doma, nebýva zamknuté. Preto sa odporúča zamykať, aj keď ste doma a hlavne na noc.
 údaje v klíčích
Kupujte kvalitné zabezpečenie
–        Pri nákupe zabezpečenia dávajte pozor na podvodníkov, ktorí Vám ponúknu veľmi nekvalitné zabezpečenie za veľmi vysokú cenu. To sa týka hlavne podomových predajcov a pochybných ponúk.
–        Môžete tak získať veľmi nekvalitné zámky alebo kovanie za predražené ceny.
–        Rozhodne sa odporúča obrátiť sa na prevereného, ​​odborného predajcu, ktorý Vám ponúkne to najlepšie riešenie. Niekedy postačí vymeniť zámky a vložky, inokedy budete musieť zaobstarať nové bezpečnostné dvere.