Japonsko ako krajina dobrodružstiev

Keď niekto spomenie Japonsko, väčšine ľuďom sa vybaví pojem "krajina vychádzajúceho slnka", no my vám to prinášame trochu inak. Všetci máme o tejto krajine vytvorený vlastný názor, niekomu samotné miesto príde ako jeden obrovský úlet, veľa ľudí však dokáže očariť. Poďme si teda ukázať najzaujímavejšie miesta Japonska a ponorme sa viac do ich kultúry.
Ak ste sa rozhodli vycestovať do Japonska, v prvom rade je potrebné si Euro zameniť za Japonský jen. Touto menou budete platiť všetky suveníry a pokrmy, ktoré si kúpite. Ceny v tejto krajine sú celkom zaujímavé keďže za tanierik sushi zaplatíte okolo 175 jenov, avšak výhodou je, že nič nie je "príliš drahé", aj keď to tak na prvý pohľad nevyzerá.
 sopka fudži
Jedlo
Keď už sme pri tom jedle, povedzme si niečo o tých " rozprávkových" pochúťkach.
Sushi je asi najznámejšie jedlo z Ázie a veľmi obľúbené je už aj u nás. Základom sushi/suši je v podstate ryža, aj keď veľa ľudí si to pletie so surovou rybou. Samozrejme aj tá je v tom celkom dôležitá, ale existuje aj sushi bez mäsa a obsahuje veľa zeleniny, ktoré je vhodné aj pre vegetariánov. Túto rybu im nahrádzajú morské riasy, ktoré chutia podobne. K sushi sa podáva aj známa sójová omáčka.
válce sushi
Ramen je síce menej známy, no už aj u nás sa vyskytujú nejaké tie reštaurácie, kde sa varí výhradne iba ramen/rámen. Ale čo to vlastne je? Ramen je polievka obsahujúca vaječné rezance, mäso a riasy. Ramen má samozrejme aj viac druhom, v ktorých môžete nájsť aj bambusové výhonky, jarnú cibuľku a bravčové karé.
Ďalej sú tu ešte drobnosti ako dango (tri sladké mäkkučké guličky na špajdli), onigiri (ryžové guličky plnené väčšinou lososom a obmotané riasami), mochi (mäkké guličky plnené naozaj čímkoľvek). U japoncov je ešte známy pojem bento, čím vlastne označujú obed v krabičke, v ktorom je väčšinou ryžová omeleta, ryba a zelenina.
 
TOP 3 mestá, ktoré by ste určite mali navštíviť
1.Tokyo
Tokyo/Tokio je (ako už vieme) najväčšie mesto sveta a medzitým aj hlavné mesto Japonska. Pamiatky alebo zaujímavosti, ktoré tu nájdeme sú:
·       známa Tokijská veža
·       chrám Asakusa
·       nočné Tokio
·       svätyňa Meiji Jingu Shrine
 
2.Kyoto
Kyoto/Kjóto je mesto známe ako "staré Japonsko". Iba krátko, toto pokojné miesto je plné nádherných parkov, chrámov, svätýň a prístupom k hore Fuji/Fudži. V tomto meste môžete prejsť aj známou ulicou ako "Bambus Forest Street", ktorá je z každej strany obklopená bambusmi.
 město Akihabara
3.Akihabara
Akihabara je určené zväčša pre mladých. Toto mesto je (ako sme už spomínali) plné farieb, je veľmi hlučné a miesta, ktoré tam nájdete, by ste ani nepovedali, že existujú. Neľakajte sa keď okolo vás na ulici prejde nejaký samuraj, zviera či dokonca aj víla, škriatok, drak, morská panna atď. Sú to obyčajný ľudia v kostýmoch, ktorí majú na sebe cosplay. Cosplayovanie je síce u nás menej známe, no v Japonsku je to úplne normálne. Môžete tu nájsť aj rôzne herne s arkádami, cosplay kaviarne a maid kaviarne, manga shopy a obchody s rôznymi anime suvenírmy. Je to asi najznámenšie mesto s anime a mangou.