Donald Trump je častým užívateľom Twitteru

Zaujímavé na sociálne sieti Twitter je okrem iného i to, že ide o taký americký Facebook. Hlavne v USA je táto spomenutá sieť veľmi populárna, o to viac, že na nej majú profil i známejšie osobnosti, dokonca i samotný prezident USA, Donald Trump.

prezident

Takisto aj na túto stránku Twitter sa apelovalo, aby blokovali názory a vyjadrenia známych osobností, ktorí sú v politike, či majú popularitu a vplyv. No samozrejme na apel sa nereagovalo, predsa kto sa odváži zablokovať účet prezidentovi USA?
Ale osobne si myslím, že je v podstate správne, ak sa na požiadavku zablokovania nereagovalo. Myslím si to už len z toho dôvodu, že ak chcete brať názory a vyjadrenia politikom, tak to je akoby ste zobrali hokejistovi hokejku. Nech sa pozrú, koľko je už len v našom parlamente politikov bez názoru.

Potom si budú vážiť, že majú takéhoto prezidenta, ktorý sa nebojí mať účet na Twitter a zdieľať na ňom svoje názory. Predsa to politikovi nemôžete brať a ak áno, spravíte z neho tupú ovcu na najvýznamnejšej funkcii. Je správne, ak má politik názor a nechápem, prečo práve politici musia byť známi tým, že názor mať nesmú. To sa týka predovšetkým nás a našich okolitých krajín. Ale vidíte, už chcú blokovať a cenzúrovať i samotného prezidenta USA.

Nebudem tu riešiť, či sú jeho nárory správne a či nesprávne, každopádne politik je politikom, ak sa nebojí svojich názorov. Presne takáto vlastnosť je v politike i parlamente potrebná a mrzí ma, že veľa poslancov je stále poslancami len preto, že sa držia v ústraní, sú ticho a bez protestu podpíšu všetko, čo im väčšina, alebo aspoň tí vplyvnejší nariadi. Ak aj nastane konflikt, tak len jeden na druhého hádže vinu a vyťahuje špinu. To je celá naša politika. A svoje robí i alkohol.

skupina

Ale vráťme sa späť k príspevkom na Twitteri. Donald Trump ho dnes používa ako svoj hlavný nástroj ku kominukácii! Tak to vidíme, k čomu všetkému môžu sociálne siete slúžiť. Týmto spôsobom viac ovplyvní ľudí, než keby sa mal opilý fackovať v parlamente. Dôležité je, že týmto spôsobom sa dajú vyjadriť názory a tie si môže prečítať veľmi veľa ľudí. Je teda i pravdepodobné, že niekoho tie názory ovplyvnia. Ako som však už spomenul, neriešim tu, či sú názory správne alebo nie, ale ide mi o tú podstatu, že takouto, k ľudom prístupnejšou cestou, je možné občanov osloviť a v podstate pokúsiť sa o takú modernú, sympatickejšiu politiku.