Domáce zvieratko presne pre vás

Rozhodli ste sa, že si kúpite domáceho miláčika, no neviete sa rozhodnúť, čo by to malo byť? Každý má iný vkus a ku každému sa hodí úplne iný typ zvieratka. No verte tomu, že pre každého sa nájde aspoň niečo. Väčšinou záleží hlavne od toho, koľko máte voľného času a či ste schopný sa starať o domáceho miláčika, ktorý vyslovene potrebuje vašu pozornosť. Taktiež je dôležité aj to, kde bývate, hoci by sa to možno niekomu mohlo zdať zvláštne, verte tomu, že si nekúpite dobermana, pokiaľ bývate v jednoizbovom byte. Zamyslite sa teda nad tým a vyberte si zviera, ktorému je súdené, aby žilo s vami.

pes
 
PES
Pes je najlepším priateľom človeka, no je toho na ňom omnoho viac a určite o tom už dávno viete. Inak by ste ani nerozmýšľali nad tým, že si nejakého zaobstaráte. Verte tomu, že takto si zaobstaráte kamaráta na celý život. Otázne však je či vy budete jeho priateľom. Pri psíkovi platí, že nesmie byť dlho sám, pretože to jednoducho veľmi zle znáša. Ak teda nemáte dostatok času na to, aby ste boli s ním, netrápte ho.
 
MAČKA
Mačka je špecifickým zvieraťom, ktoré mnohí ľudia už z princípu nemajú radi. Ich buď milujete, alebo nenávidíte, ale milovať sa na nich dá v prvom rade ich nezávislosť. Nie je nič lepšie, ako keď máte mačku, ktorá dokáže žiť aj bez vás, no zároveň vám dáva pocítiť, že vás miluje. Samozrejme však len vtedy, keď ona sama chce. Jej lásku si jednoducho nevynútite, tým si buďte istý.

pejsek
 
KRÁLIK
Ideálne pre ľudí, ktorí sa chcú so svojím domácim zvieratkom pomaznať, no vedia, že s ním nemôžu byť neustále. Králik je výborný spoločník, pretože stačí, keď sa mu venujete len hodinku alebo dve denne a zvyšok dňa vie v pohode zvládnuť aj sám. Na druhej strane to však nie je ako s korytnačkou, pretože králika môžete naučiť aj nejaké triky a navyše sa s ním môžete aj pomaznať. Je to jednoducho perfektný medzičlánok.