Skutočná cena za tovar

Veci častokrát nemusia byť v skutočnosti také, akými by sa mohli zdať. Už sme v zabehnutom systéme a je dosť ťažké, v niektorých prípadoch nemožné, žiadať trošku iný smer, alebo vlastne nájsť ho i sám. Jednoducho povedané, berieme to čo je. Podporujeme to čo je. Ja nie som tiež výnimkou. Inak by sme asi museli bývať v lese, nevyužívať dnešné služby a dokonca nejesť. No aj tak neuškodí uvedomiť si pár vecí, možno sa nám podarí nájsť nejaká správnejšia alternatíva aspoň v určitých veciach, minimálne budeme skôr vedieť, na čom v skutočnosti sme.

továrna

Zamerajme sa napríklad na tovar. Je to jedna z vecí, ktorá sa dotýka väčšiny. Konkrétnejšie sa zamerajme aj na jeho výrobu.
Áno, dnes máme syrov, mäsa a vajec v každom obchode, môžeme toho kúpiť na tony.

 Ale viete čo je za touto rýchlou produkciou?
 Fakt, že dnes "farmár" nemá čas starať sa o zvieratá, dôležitá je len rýchla a početná produkcia. Teda so zvieratami sa väčšina výrobcov nehrá. Jednoducho ich natlačia do jednej malej miestnosti, v ktorej nemajú vzduch, prírodu, Slnko a ani pohyb. "Vykrmujú" ich štýlom, kedy do nich dávajú podobné látky ako steroidy. Zvieratá tak urýchlene narastú a potom ich hromadne pozabíjajú. To sa týka hlavne prascov. Ak sa pozrieme na mlieko, to máme od kráv. Na ne sa v dnešnej dobe plnej tovaru a konkurencie takisto čas nenájde. Takisto sú hromadne v jednej malej uzavretej miestnosti a "vyciciavajú" z nich brutálnym spôsobom všetko mlieko. Čo najrýchlejšie, čo najviac. Aby vládali, opäť ich dopujú. Ak budú unavené a skapú, predajú z nich mäso. So sliepkami a vajíčkami je to podobné, dopujú ich.

krajina

A výrobky, ktoré nie sú určené k jedlu? Tie produkujú ľudia.
Rovnako ako tie zvery sú zavretí v malej miestnosti bez Slnka a s minimom vzduchu, vyžaduje sa od nich maximum, opäť čo najrýchlejšie a čo najviac. Ak nevládzu, podlomí sa im zdravie a nervy, nakoniec ich vyhodia a nahradia ich mladšími, ktorí zatiaľ nie sú zničení.
Tak teda veľmi pekne ďakujem za takúto produktívnu a urýchlenú výrobu a jej presýtený trh. Ozaj nám dáva veľa možností.