Lieky na bolesti hlavy od našich babičiek

Je samozrejmosťou, že niektoré veci sa jednoducho bylinkami a prírodnými vecami liečiť nedajú a musia byť jednoznačne prediskutované s lekárom. No na niektoré veci poznajú odpoveď len naše staré mamy, ktoré dobre vedeli, čo na obyčajné choroby platí. Je jasné, že niektorým poverám vôbec netreba veriť, no sú veci, na ktoré sa môžete stopercentne spoľahnúť. Také migrény nedajú pokoj mnohým ľuďom.
 žena s rýží
Bolesti hlavy a migrény
Bolesť hlavy je veľmi nepríjemná a čoraz viac rozšírená záležitosť, ktorá nám nedovolí sústrediť sa ani vtedy, keď to jednoducho potrebujeme. Nie je nič horšie ako neustála bolesť hlavy, ktorá vám nedovolí udržať pozornosť na poradách alebo na iných dôležitých stretnutiach. Naše staré mamy na to ale majú niekoľko dobrých rád.
 
1. Na bolesť hlavy z tepla, by ste mali na dve polovičky rozrezať citrón, položiť ho na dve hodiny na spánky, a potom sa štyri minúty sprchovať v studenej vode.
 
2. Keď vás hlava trápi z prechladnutia, pomôže obyčajná mäta. Prevarte ju v štyroch decilitroch vody, akoby ste si robili menší čaj. Urobte z nej obklad a priložte na bolestivé miesto. Výpary vašu bolesť určite uvoľnia.
 
3. Ak vás hlava bolí zo slnka, čo sa často stáva na dovolenkách, je potrebné, aby ste si aspoň na dve hodiny ľahli na chladné, poriadne prevetrané miesto. Pomôžu aj obklady. Dajte si ale určite pozor na to, aby to nebol úpal. Pozor na sprievodné znaky ako sú horúčky a zvracanie.
 jablko, metr a voda
4. Bolesti celej hlavy môžu byť spôsobené úplne čímkoľvek a len málokedy samá od seba prestane. Pomáha vreckovka namočená do bieleho alkoholu priložená na čelo alebo aj pätnásť minút ponoriť nohy do teplej vody, a potom pevne obviazať okolo členkov. Niektoré staré mamy odporúčajú aj držať v ústach teplý ocot, čo je síce dosť nepríjemné, ale svoj účinok to určite má.
 
Poznali ste niektoré z našich rád od starých mám? Každému zaberá niečo iné, no ak je bolesť hlavy chornická, určite to nesiľte a dajte si radšej tabletku alebo v najlepšom prípade navštívte lekára.