Milujeme Miláno

Keď sa povie talianske mesto, takmer každému sa v hlave vybaví Rím a jeho slávne Koloseum. No okrem toho existuje veľmi veľa iných metropol, ktoré sa v Taliansku oplatí navštíviť. Jednou z nich je určite aj Miláno. Chcete vedieť dôvody, prečo by ste ho mali pri cestovaní po Taliansku navštíviť?
 
1. Via Montenapoleone
Toto miesto je najznámejšia ulica, kde sa nachádza mnoho preslávených módnych firiem. Okrem toho takmer na každej ulici môžete nájsť módne štvrte, kde majú svoje butiky všetci preslávení návrhári. Aj keď sa mnohí ľudia okolo nich len prechádzajú a pozerajú po výkladoch, jednoznačne je to pohľad pre Bohov. Okrem toho sa na Via Montenapoleone nachádza aj najvyššia výšková budova v Taliansku, známa ako Mrakodrap Pirelli.
 výhled do nebe
2. Castello Sforzesco
Alebo lepšie hrad Sforzesco, je postavený s galériou obrazov. V kostole Santa Maria delle Grazie môžete vidieť Poslednú večeru Leonarda da Vinci, taktiež sochu samotného Leonarda da Vinciho. Za spomenutie stojí aj galéria Viktora Emanuela II.
 
3. Milánsky dóm
V Milánskom dóme známom ako Duomo sa nachádza najväčšia zbierka mramorových sôch a zároveň je to druhá najväčšia katedrála na celom svete. Duomo vás svojou majestátnosťou ohromí už v tej chvíli, keď vyjdete z metra. Na ten pohľad sa nedá nijakým spôsobom pripraviť, pretože vám vyrazí dych a určite zaujme aj toho, koho kultúra vôbec nezaujíma.
 Ježíš s Pannou Marií
4. La Scala
Asi jedno z najznámejších talianskych divadiel. Ak sa zaujímate o divadelné a najmä operné umenie, toto divadlo je to pravé pre vás. Dychberúce je už sa len naň pozerať.
 
Miláno je známe najmä ako mesto módy, no je na ňom určite viac ako len to. Okrem typických talianskych vecí má trochu inú atmosféru ako Rím, no takisto preplnený kultúrou a, čo si budeme klamať, aj Talianmi. No povedzte sami, nestojí to aspoň za týždňovú návštevu?