Čínska kultúra sa ešte stále tvorí

Čínska civilizácia patrí k tým najstarším civilizáciám na našej planéte. Ruka v ruke s ňou sa pochopiteľne vyvíjala aj kultúra, ktorá je v neustálom pohybe. Mnohí ľudia si mýlia čínsku kultúru s japonskou a kórejskou, čo je normálne, no tu máme niekoľko typických znakov a vecí, ktoré sú pre ňu charakteristické.
 socha u vody v Číně
Maľby a kaligrafie sú neoddeliteľný celok
Okrem toho predstavujú formu umenia, ktoré je založené na báze a tvorbe čiar. Toto umenie je veľmi svojské a ohromne výnimočné a originálne. Trendom je obohacovanie umenie o moderné techniky. Presne to spôsobuje neustály vývoj čínskej kultúry. Číňania sú veľmi otvorení západným technikám, no zároveň si chcú stále uchovať tradície.
 
Literatúra, najmä lyrické piesne sú veľmi populárne aj dnes
Z histórie vieme, že prvá čínska zbierka poézie pochádza zo šiesteho storočia pred naším letopočtom a nazýva sa Kniha piesní. Ona a aj ďalšie ohromujúce diela prežívajú stáročia, najmä vďaka myšlienkam, ktoré sú bohaté a stále večné. Okrem toho v Číne každý rok vyjde okolo tisíc nových románov.
 
Ochrana kultúrnych pamiatok je pre Čínu veľmi dôležitá
Hlavne v posledných desaťročiach venuje Čína veľmi veľa finančných prostriedkov práve na ochranu kultúrnych pamiatok. Čína zaberá tretie miesto na svete, pretože sa tu nachádza dvadsaťosem objektov a miest, ktoré patria do kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Neustále sa venujú výstavbe knižníc a nových múzeí, pretože považujú vzdelanie za veľmi dôležité.
 příroda v Číně
Za zmienku samozrejme stojí aj Veľký čínsky múr, viditeľný aj z vesmíru, čínsky horoskop, Nový rok, karnevaly a mnoho iných vecí, ktoré sú pre turistov a aj bežných smrteľníkov veľmi zaujímavé. Určite stojí za to ju navštíviť, je to neprekonateľná krajina, ktorá ocení, keď ju budete vidieť a počuť. Inšpirovali ste sa znakmi jej kultúry? Veríme, že áno a že ju pri prvej príležitosti navštívite.