Najvýznamnejší zamestnávateľ sa sťahuje z Liptova

Najviac táto správa nepotešila zamestnancov. Pretože väčšina z nich príde o prácu. Celkovo bolo v prevádzke na Liptove zamestnaných asi 620 ľudí. Prezident spoločnosti oznámil na konci uplynulého týždňa, že celá spoločnosť zmení svoje sídlo. Eltek je súčasťou nadnárodnej spoločnosti Delta Group so sídlom v Taiwane už dva roky. Práve v Taiwane malo prísť k strategickému rozhodnutiu o konsolidácii výrobných kapacít v Európe. Výsledkom strategického rozhodnutia na Slovensku je sťahovanie sa do voľných priestorov spoločnosti v Dubnici nad Váhom. Oznámil to generálny riaditeľ Štefan Kuric s tým, že celý proces sťahovania by mali ukončiť do konca roka 2017.
zamčený plot
Možnosť pracovať v presťahovanej prevádzke
Spoločnosť uložila zamestnancom ponuku pracovať v prevádzke v Dubnici nad Váhom. Ukrátený nezostanú ani tí, ktorí sa rozhodnú ukončiť spoluprácu s Eltekom, pretože získajú odstupné nad rámec zákona. Ideálne pre spoločnosť je ak by všetci zamestnanci prijali ponuku a išli pracovať na novú adresu zamestnávateľa. Reálne však je že väčšina zamestnancov ponuku odmietne ale spoločnosť ráta aspoň s kľúčovými zamestnancami aby zabezpečili kontinuitu výroby. Do roka chce spoločnosť presťahovať celú technológiu a dve výrobné haly v Liptovskom Hrádku ponúknu na prenájom alebo na predaj.
Najhoršie sú na tom rádoví zamestnanci, ktorý nie sú z danej situácie veľmi nadšení. V mnohých prípadoch vo výrobe pracujú celé rodiny, teda obaja manželia, ktorí majú deti a teraz nevedia, čo bude ďalej. Predpokladá sa , že len málo ľudí sa kvôli práci presťahuje do Dubnice nad Váhom. Zamestnanci však počkajú na podmienky ktoré im firma ponúkne. Informoval zástupca zamestnancov v spoločnosti Eltek Pavel Frigmanský.
Nie je to ojedinelý prípad
pracovní rukavice
Primátor najmenšieho liptovské homesta Branislav Tréger vníma situáciu ako globalizačný proces. Je to vec ktorá sa opakuje, niekedy v kratších, niekedy v dlhších časových úsekoch. Už viackrát sa na Liptove stalo, že firma sa z mesta presťahovala alebo dokonca zrušila výrobu. No zatiaľ sa vždy našiel nový investor. Aj keď bol Eltek jeden z významných zamestnávateľov na hornom Liptove, ľudia veria že tento región nájdu ďalší investori.