Nebojte sa moderných doplnkov

Vždy, keď som sa pozerala na niečo, na čo som nebola zvyknutá, nevedela som, ako mám vlastne reagovať. Nehovorím o nejakých kontroverzných veciach, ktoré by y mali ľudí pohoršovať. Ale už keď som bola malá, mala som pocit, že všetko, čo bolo iné, je zvláštne. Týkalo sa to aj nábytku. Keď som bola pri niekom na návšteve a mali tam niečo, čo som nikde inde nevidela, bola som zaskočená a veľmi prekvapená. Nakoniec som mala pocit, že sa moderných vecí a takých, na ktoré nie som zvyknutá, normálne bojím. Asi je jasné, že som s tým musela nejako bojovať.

plot

Aj keď som stále mala pocit, že sa to ku mne nehodí, vedela som, že musím zvoliť aspoň jeden moderný prvok, ktorý bude dominovať v mojom domove. Je zvláštne, že keď som s tým už raz začala, zamilovala som si všetky moderné veci. A začalo to tým, že som do svojho domu nechala namontovať nerezové zábradlie. Človek by neveril, že práve takáto drobnosť vo mne vyvolá potrebu moderného a neskutočného. Verte tomu, že sa to dá. Keď sa raz človek rozhodne, že bude mať moderný domov, bude sa v ňom meniť úplne všetko od základov. A ja som bola na to pripravená.

vyhlídka

Zmenila som všetko, rozhodla som sa, že budem mať sklenené dvere a aj sklenené steny, skúsila som ostré hrany a skúsila som aj minimalizmus a práve to vo mne vyvolalo perfektný pocit. Bola som skutočne spokojná so všetkým, čo vo svojom domove mám. Aj keď moja mamina bola z toho zaskočená a nevedela, ako má na to reagovať. Práve vtedy som pochopila, že aj ona žije v predstave, že len všetko, čo je klasické, je dobré. Možno, keby aj ona mala doma len jeden moderný prvok, mala by úplne iný názor. Takže, ktovie. Možno jej skúsim na narodeniny kúpiť niečo, čo jej názor totálne zmení. Zmena je predsa dobrá vždy. A bolo by fajn, keby to ocenila aj ona. Uvidíme, čo vymyslím na najbližší sviatok.