Obrovská strata Tesly, ešte väčší zisk Apple

V tomto článku bude reč o dnešných dvoch ekonomických obroch, akými sú Tesla a Apple. Ale takisto o nich môžeme skôr hovoriť ako o technologických obroch, ktorí nesú momentálne na pleciach úlohu, ktorou je pokrok našej spoločnosti. A to sa samozrejme nezaobíde bez ich prvotnej finančnej ujmy.

kompresor

•         V tomto smere a práve v tomto okamihu sú tieto dve firmy v úplne odlišných situáciách. Tesla zažila obrovskú finančnú stratu, pričom Apple naopak ďalšie zisky, ktorých výška je opäť takmer nesčítateľná.

Aktuálne je jedna z najzaumávejších, no i najreálnejších tém fakt, že sa pomaly no isto stávame svedkami toho, ako ulice zaplavia nové elektromobily. Budú stokrát šetrnejšie k životnému prostrediu, pričom neustále tankovanie benzínu do nádrže bude minulosťou. Malo by to časom potešiť i našu peňaženku, pretože auto skrátka dobijeme tak, ako mobil. Dobijeme jeho batériu. No peňaženky výrobcov Tesla momentálne zažili veľkú stratu. Vravíme o finančnej strate vo výške cez 600 000 000 USD! Môže za to situácia, kedy vyrábali nový elektromobil Sedan model 3. Ich cieľom bolo predať tento model za relatívne dostupnú cenu a to už viackrát potvrdili. Svoj sľub sa snažili dodržať, čo je určite z ich straty veľkorysé a šľachetné, no na druhej strane prišli o spomenutú čiastku. Celá chyba nastala jedine v tom, že náklady na výrobu tohto nového auta boli oveľa vyššie, než samotná Tesla očakávala. Takže automobil je perfektný, mal by mať prístupnú cenu, len na to doplatili výrobcovia.

apple

Zato taká firma Apple sa môže opäť zas a znova pochváliť veľkým finančným ziskom. Môže za to ich iPhone a Mac. Výrobkov iPhone sa do 30. septembra 2017 predalo zhruba 45 000 000 kusov. Navyše od 27. októbra zdostupnili svoj nový model iPhone X a prvých záujemcov bolo toľko, až sa vraví o rekordných zástupoch! Takže Apple môže takmer isto rátať, že pri konci tohto roku bude bohatší o niekoľko miliárd dolárov, čo však pre nich predstavuje len fakt, že budú bohatší o 2,5 %, než doteraz.