Vinicunca, hora s farbami dúhy

Prvá vec, na ktorú pomyslíte, keď niekto povie slovo Peru, je Machu Picchu. Ale len málo ľudí vie o nádhernom prírodnom skvoste: Vinicunca.
 
Tí, ktorí sú v dobrej fyzickej kondícii, a chcú mať jeden z najúžasnejších zážitkov svojho života, by mali navštíviť hory Vinicunca. Dostať sa na miesto môže trvať až 6 dní v závislosti od toho, ako rýchlo a ako dlho môžete kráčať, alebo aký program si popri tom urobíte. Ale ako to tvrdia návštevníci – rozhodne to za to stojí.

barevné hory
 
Väčšina ľudí pozná Vinicuncu ako „dúhovú horu“,  vďaka svojmu jedinečnému vzhľadu: každá z vrcholov hôr v tejto oblasti je pokrytá širokými pásmi pastelovo modrej, intenzívnej červenej, zelenej, ružovej a žltej farby. Vďaka týmto zaujímavým farbám má pohorie Vinicunca až surrealistický nádych. Pokiaľ ide o to, prečo majú kopce tieto farby, stále neexistuje žiadne exaktné vedecké vysvetlenie. Čo je však isté, že farby sa nemenia ani počas ročných období, ani sa nezmenili odkedy boli hory objavené.
 
vrcholy

Aj samotná cesta do Vinicunca ponúka mnoho zaujímavostí. Vhodným miestom na štart cesty je Ausungante. Na tomto mieste môžu turisti stretnúť lamy a alpaky počas prechádzky okolo prameňov. Počas kúpeľa v prírodných horúcich prameňoch môžete obdivovať nádherné vysoké hory. Vyššie v horách Ausangate klesá teplota. Keď prejdete za najvyšší vrchol hôr (4267 metrov vysoký), dostanete sa do údolí plných stád s alpakami. Nakoniec, o niekoľko kilometrov ďalej, sa objaví nádherná Vinicunca. Dá sa tam dostať iba peši alebo na koni.
 
Oblečenie si zbaľte pre všetky typy počasia, ako sneh, ľad, krupobitie, dážď, aj jasné slnko. Je možné, že to všetko zažijete v priebehu niekoľkých hodín. Nezabudnite tiež turistické topánky, pretože strmé úseky chodníkov môžu byť veľmi klzké.

přeprava
 
Tí, ktorí videli toto mimoriadne dobre zachované miesto, onemeli, keď mali opísať svoje skúsenosti. Cesta do dúhových hôr Vinicunca nie je len plná neskutočne krásnych miest, ale aj nezabudnuteľný zážitok na celý život.