Pár najdrahších vecí , ktoré sa kedy predali cez eBay

Počiatočné formy obrovského a jedného z najznámejších online predajcov eBay možno datovať od roku 1995. Stránka si vybudovala svoju povesť na základe jej skvelého patentu, ktorý umožňuje na zohnať a kúpiť prakticky čokoľvek. Nie je žiadnym tajomstvom, že niektorí ľudia formou eBay kúpia i naozaj štedrý balík, ktorý ich vyjde obrovskú sumu, nakoľko môže ísť aj o raritné predmety, ktorých cena sa vydražila na neskutočne vysokú čiastku. To ale niekoho neodradí, skôr naopak. Túži si takúto vec zakúpiť pre ten pocit výnimočnosťi. V článku sa dočítate pár príkladov z najdrahších vecí predaných cez eBay.

obrazovky

Nintendo Word Championships za 99, 900 dolárov
Síce nemožno povedať, že by šlo o úplne najvyššiu čiastku utratenú na eBayi, ale k pomere ceny a užitočnosti tovaru túto kúpu jednoducho musím spomenúť. Všetky hry vyrobené pre prvé Nintendo z 80-tych rokov si dnes šikovný užívateľ internetu môže stiahnuť a zahrať úplne zdarma behom niekoľkých sekúnd. Ale na eBayi ich dostanete kúpiť s originálym cartridgom a cover obrázkom, čo má pre mnohých ľudí hlavne citovú hodnotu nostalgie. Tieto hry sa tak predávajú za neuveriteľných 20 až 50 dolárov za jednu "kazetku". No pozor, je tu jedna rarita s názvom Nintendo Word Championships, ktorá sa predala až za 99,900 dolárov, čo je priam neuveriteľné.

Zagami Martian Meteorite za 450 000 dolárov
Už vám niekedy kuriér priniesol meteorit? Nie? No ani mne a nie ste jediní. Ale na eBayi nájdeme vzácny úkaz známy ako "marťanský meteorit Zagami", ktorý údajne dopadol na Zem už v roku 1962 a od roku 2006 je produktom na predaj, ktorý cez túto stránku možno kúpiť, samozrejme iba ak máte požadovanú sumu.

asteorie

Miesto po smrti vedľa Marilyn Monroe za 4, 6 miliónov dolárov
Ak by sa vás niekto spýtal, ako a kde chcete byť pochovaní tak odpovedzte, že hneď vedľa najkrajšej ženy sveta. Túto možnosť v podobe voľnej hrobky sídliacej vedľa tej s Marilyn ponúkal práve eBay. Ale žiaľ, miesto už kúpil iný šťastlivec.