Piňata – spestrenie narodeninovej oslavy

Ak sa povie slovo „piňata“, veľa ľudí stále netuší, o čo ide. Je to úplne jednoduchá vec, či už z kartónu alebo zlepeného novinového papiera, ktorá slúži ako nádoba na sladkosti. Nemusia to byť však len sladkosti, vhodné je pridať aj napríklad pár konfiet, ktoré sa pri otvorení rozletia a Vaše deti si ich určite zamilujú. Predstavivosti sa medze nekladú. Ako sa ale dieťa dostane k tejto skrytej odmene? Z amerických filmov by sme si mohli pamätať, že rozbitím. Ak sa Vám ale tento spôsob zdá nevhodný, je tu možnosť ťahania šnúrok, kde potiahnutie tej správnej spôsobí otvorenie piňaty.

konfety.jpg

Ako ale taká piňata vyzerá? Tak ako pri jej obsahu, aj tu môžete nechať vyblázniť svoju predstavivosť. Môžete si ju vyrobiť podľa seba alebo na želanie oslávenca/oslávenkyne, poprípade sa dá kúpiť aj v niektorých party obchodoch. Väčšinou je piňata ozdobená nastrihaným krepovým papierom a vytvarovaná do nejakej známej rozprávkovej postavičky. Okrem narodeninových osláv existujú aj piňaty určené na svadbu alebo na firemné akcie.

narozeniny.jpg

Ak je piňata hotová, je vhodné k nej doladiť aj zvyšnú výzdobu. Najobľúbenejším kúskom sa stali balóny v tvare čísiel, rôznej farby, ktoré môžu byť vysoké až 105 centimetrov. Podobne je to aj s písmenami, z ktorých viete nafúkať obrovský balónový nápis „Happy birthday“. Ich náplňou teda nemusí byť len hélium, dá sa zameniť za obyčajný vzduch. Takisto si môžete vybrať z množstva fóliových balónov, ktoré majú rôzne tvary a farby. Novinkou sú takzvané balóny „airwalkery“, ktoré majú v sebe mechanizmus, ktorý im po nafúknutí héliom umožňuje vznášať sa a cestovať po izbe.  
Zvyšok výzdoby by mal pozostávať z tematických (najlepšie jednorazových, papierových) pohárov a tanierov, obrusu na stôl, servítiek a príborov. Narodeninovému prestieraniu určite vdýchnete čaro rozsypaním trblietavých konfiet v strede stola.