Vyspelá regulácia vykurovania Vášho domova

Typickým príkladom, kde je vhodné regulovať teplotu v závislosti na čase je napríklad kúpeľňa. Tá nemusí byť vykurovaná celý deň, ale postačí len ráno a večer. Ďalším príkladom môžu byť detské a obývacie izby, ktoré je potrebné komfortne vykurovať len v prítomnosti detí, alebo dospelých. Tiež pracovne, alebo kancelárie je potrebné naopak vykurovať cez deň, počas pracovnej doby. Ak hľadáme rozumný kompromis medzi užívateľským komfortom a úsporou energií, potom dobrou voľbou pre náš domov je zónová regulácia vykurovania.
 ručičkový teploměr
Zónová regulácia vykurovania
·         Zónové systémy dokážu, plne automaticky v každej miestnosti domu alebo bytu, kancelárií, či obchodu, zabezpečiť v určený čas vopred definovanú teplotu.
·         Tieto regulačné systémy, dokážu týmto spôsobom ušetriť až 30% nákladov na vykurovanie nášho domova.
·         Pre objekty, kde sa stala existujúca regulácia nedostatočnou, alebo zastaranou a mnohokrát nie celkom funkčnou, je vhodné použiť bezdrôtový systém regulácie vykurovania.
rozvod tepla
·         Výrobcovia týchto systémov pri ich vývoji dbajú na to, aby bola ľahká ich inštalácia, aby obsahovali funkcie podporujúce úspory energie, aby mali moderný vzhľad a boli komfortné a mali intuitívne ovládanie.
·         Vďaka bezdrôtovej komunikácii, jednoduchej montáži a jednoduchému ovládaniu je možné takýto systém integrovať aj do existujúcich vykurovacích telies.
·         Celý systém je možné ovládať diaľkovo, napríklad cez mobil, alebo internet a možno nastaviť teplotu pre každú miestnosť individuálne s ohľadom na časový režim dňa.
·         Jednotlivé prvky systému je možno montovať na existujúce ventily vykurovacích telies, bez nutnosti vypúšťania vykurovacieho systému.
 čtyři teploměry
Postup realizácie: Ak chcete riešiť úsporu energie pomocou zónovej regulácie, pri stavbe domu alebo pri rekonštrukcii, nezaobídete sa bez použitia termografii. Typickým termálnym zobrazovačom v modernej termografii, je termokamera, ktorá zaznamenáva infračervené žiarenie a bez kontaktu s meraným objektom vytvára obraz, na ktorom je možné objaviť, kadiaľ Vám z domova uniká najviac tepla a tieto poznatky využiť pri realizácii zónového vykurovania.
 

Ak Vám nie je ľahostajné ako kvalitne a hlavne úsporne riešiť vykurovanie Vášho domova, nechajte sa inšpirovať.