WWW a na dlani máme celý svet

Forma, akou dnes každý deň prehliadame www adresy by sa dala nazvať surfovaním, či túlaním. Adresy využívame častokrát iba na oddych a pobavenie. No i to je veľmi potrebná vec k životu a duševnému zdraviu. V dnešnej dobe už chytil internet takúto podobu. Už nemusíme len tak sedieť a hodiny zízať do oblej obrazovky, aby sme získali len potrebné informácie. Notebooky, tablety, LCD monitory sú vyrobené presne pre dnešné využívanie webov.

web

Z práce sa stala doslova a do písmena zábava. Monitory, obrazovky sú vyrobené formou LCD, očiam škodia v minimálnom množstve, s kedysi oblými monitormi sa to nedá ani zrovnať. Veľa ľudí v tej ére oblých monitorov tvrdilo, že ak boli hodinu za počítačom, bolela ich hlava a oči. Dnes v čase voľna sme pripojení online stále. Celý voľný čas venujeme facebooku, youtubu, hudbe, videám. Vďaka smartfónom a tabletom je to možné i ak sme s kamarátmi vonku, či cestujeme autobusom. Oči a hlava nás nebolia, hráme online hry, počúvame obľúbenú hudbu, píšeme si so známymi, sktrátka forma webu nadobudla podobu zábavy a bez pripojenie si hlavne tí mladší už nevedia predstaviť ani len jeden deň.

Je mnoho stránok zdarma, na ktorých nájdeme všetky možné seriály, každú kategóriu. To isté platí o filmoch. Taktiež sú populárne stránky s krátkymi videami z celého sveta, ktoré zaujmú, rozosmejú, niekedy i zhnusia. Ak máme možnosť stálej zábavy, napomáha to k ukľudneniu, dobrej nálady a psychickému zdraviu. Túto vec si mladší ani neuvedomujú, akú majú teraz v tomto svete online výhodu. Nemusia čakať flustrovaní celý týždeň, aby si v sobotu o jedenástej v noci konečne pozreli dobrý film, či naladili obľúbenú rádio stanicu.

cenzůra

To už je našťastie minulosť. Výber toho správne filmu a hudby práve pre nás rozvíja naše túžby a me čoraz menej obmedzení. Obmedzení nemôžme byť ani vďaka stránkam informáciámi a taktiež komunikáciam cez sociálne siete. Komunikujeme s čoraz viac ľuďmi a od každého jedného si odnesieme určité pochopenie a znalosť. V tomto smere sa takisto rozvíjame.