WWW – zábava v podobe multimédií

Rád by som si rozpísal pár mojich názorov na pár multimédií, ktoré sa oplatí vyhľadať. Pod multimédiami chápeme filmy, hudbu, videá. Ja ako fanúšik dobrého filmu, by som sa chcel venovať tejto téme.

Vieme, že internet je plný našich obľúbených filmov. Ak však nechcem byť rušený vyskakujúcimi reklamami a zlou kvaliou obrazu alebo zvuku, film si radšej stiahnem, ako by som ho mal sledovať online. Ak nájdeme pomocou stránok www film, ktorý môžme stiahnuť a má aspoň 2 GB, určite sa jedná o perfektnú kvalitu obrazu i zvuku. Film si dám na flash disk a následne zapojím do TV a nerušene môžem pozerať.

filmy

Www stránky nám dávajú skutočne široký výber všetkých filmových žánrov a dokonca aj čiernobiele filmy, ktoré sa kvôli svojej originálnosti zaujímavého obsahu uchovali až dodnes. Zoberme si taký legendárny film Citizen Kane. Alebo odporučím aj náš slovenský film, ktorý určite stojí za pozretie – Boxer a smrť. Jedná sa ešte o čiernobiely film, avšak so strhujúcim a napínavým, plnohodnotným dejom.

Ak si pozrieme hodnotenia filmov zistíme, že filmy z tohto obdobie majú perfektné výsledky v porovnaní s dnešnými. A ja tuším prečo. V tej dobe ešte nebola filmová technika taká vyspelá ako dnes. Jednoducho – miesto efektov výbušnín a zvuku samopalov a zostrihaných bojových scén sa tvorci filmov opierali hlavne o zaujímavý dej. A to by, podľa mňa malo byť hlavnou prioritou tvorcov filmu doteraz! Každý z nás z tejto doby zráta aj na všetkých prstov na rukách, koľko plytkých filmov už videl.

herec
Ale späť k tým dobrým. Viete o tom, že na stiahnutie je už v super kvalite dostupný aj film Trainspotting 2? Následovník kontroverzného filmu z roku 1996 Trainspotting. Oba filmy odporúčam. Zaujímavý film so super dejom, ktorý sa radí k tým novým je aj film Captain Fantastic. Ak ste o filme ešte nepočuli, dej sa odohráva v rodine, ktorú vychováva iba otec a žije mimo civilizácie. Napriek tomu dokáže svoje potomstvo vychovať v čítaných a inteligentných ľudí, ktorí nie sú "nakazení" dnešnou dobou a jej chorobami. Film si určite vyhľadajte. Taktiež by som rád spomenul ocenený film z roku 1992 s názvom Nesmieriteľní, za ktorý dostal herec a zároveň režisér tohto westernu Clint Eastwood Oskara. Sympatická na tomto westerne mi príde, ako sám dlhoročný westernový herec a neskôr i režisér Eastwood dokázal s nechuťou vysvetliť nepochopiteľné násilie wo westernových filmoch. Dal filmom na javo, že sa mu už hnusí hrať chladnokrvných kovbojov. Ozaj originálny a skvelý western.