Začni lepšie vidieť

Už ďalej nejde predstierať, že tradičné užívanie dioptrických okuliarov a kontaktných šošoviek je bezpečné a účinné. Mali by sme byť konečne oboznámení s celou pravdou. V akom stave by boli naše zuby, keby sa o ne nestaráme? Predstav si, že by ti zubár menil každý rok plomby za väčšie a väčšie, až by boli zuby úplne zničené. Ako by vyzerala naša koruna krásy, keby sme sa prestali o ňu starať? Oči sú oveľa dôležitejšie ako zuby či vlasy, pretože človek si môže dať urobiť umelý chrup alebo nasadiť parochňu.

brýle

Oči však musia vydržať celý život a nedajú sa nahradiť. Netreba ich zanedbávať, a preto aby boli silnejšie a zdravšie začni robiť očné cviky. Je jedno či si ďalekozraký, krátkozraký, máš astigmatizmus alebo inú očnú poruchu, cviky sú dôležité pre všetkých. Veľa lekárov tvrdí, že niektoré poruchy sú dôsledkom genetického poškodenia a nedajú sa už vyliečiť. V skutočnosti sa však väčšina z nás narodí s dobrým zrakom. Ak nie sú dedičné, čo teda spôsobuje tieto očné poruchy:

1.Stres a nesprávne držanie tela (napr. astigmatizmus),
2. Problémy spôsobené používaním dioptrií a šošoviek,
3. Staroba (šedý zákal alebo zelený očný zákal).

Keby podľa teórie dedičnosti by bola pravda, že jediná operácia vylieči oči navždy, tak prečo potom niektorí musia absolvovať aj viac operácií a po čase sa im aj tak zrak zhorší? Predstav si, že si vyvrtneš členok a lekár ti povie, že musíš do konca života nosiť barle. Trval by si na tom, nech tvoj členok dajú do poriadku. Rozdiel je v tom, že lekári ti zrak nevyliečia, len ti nasadia silnejšie dioptrie, až sa nakoniec rozhodneš nosiť šošovky. Pravdou je, že výkon očí môžeš zlepšiť tak isto, ako keď posilňuješ hocijaký sval na tele. Ak chceš začať cvičiť v prvom rade musíš mať silu a chuť venovať sa očiam každý deň aspoň pár minút.

oči

Tieto cviky ti pomôžu tvojím očiam dodať novú silu:
1.      Prst si prilož 15 cm od nosa a pozeraj sa naň, a potom na čo najvzdialenejší bod od teba.
2.      Predstav si pred sebou obrovské hodiny. Otáčaj oči v smere číslic na ciferníku sprava doľava a naopak.
3.      Zapozeraj sa na 1 bod, bez žmurknutia oka, čo najdlhšie vydržíš (najlepšie do horiacej sviečky, no nie je to nutné).