Ako sa vyliečiť aj bez lekára

Keď sme chorí, tak si všetci želáme, aby sme boli zdraví. Keď sme zdraví, na chorobu ani nepomyslíme a žijeme v neustálom kolotoči povinností. A práve choroba nás má upozorniť na to, aby sme spomalili a dopriali si trochu oddychu. A na to, aby sme sa poriadne vyliečili potrebujeme zopár ingrediencií:

pilulky

·         Cesnak
Neviem, či ste už o tom počuli, ale cesnak je prírodné antibiotikum. Ja keď cítim, že budem chorá, siahnem hneď po ňom. Ošúpem a papám. Každú hodinu. Musím sa priznať, že nie vždy som ľúbila cesnak, ale práve takýmto spôsobom som si ho naozaj obľúbila. Potvrdzujem vám, že naozaj funguje!

česnek

·         Bylinkové čaje
Najlepšie urobíte, ak si ich v lete alebo na jar nazbierate samy. Pretože kupované bylinkové čaje z obchodu nemajú s bylinkami veľa spoločného. Ak už nestíhate ísť na lúku a nazbierať si bylinky, môžete siahnuť po sypaných bylinkových čajoch z lekárne alebo ešte lepšie urobíte, ak objavíte vo svojom okolí nejakú „babku bylinkárku“. Od nej budete mať zaručené a rokmi overené bylinky na vaše príznaky choroby. Čo-to sa popri nej aj naučíte.

·         Zázvor
Ten si môžete kúpiť aj v obchode a dokonca si ho pestovať aj doma ako rastlinku v kvetináči. Jeho účinky sú perfektné a na chorobu ako stvorené. S pestovaním doma to bude trošku na dlhšie, pretože zbierať prvú úrodu sa dá až po nejakých deviatich mesiacoch. Vtedy celý zázvorovník uschne a vy môžete vykopať svoj prvý koreň. Kúsok z neho odporúčam znovu zasadiť a zvyšok si môžete uvariť. Verím, že sa mu bude u vás dariť.

·         Vitamíny
Nielen ako prevencia choroby, ale aj cez chorobu by ste mali dbať na zvýšený príjem vitamínov. Sú dôležité pre celkové fungovanie organizmu a pomáhajú telu brániť sa vírusom alebo baktériám. Najlepší je citrón, pretože obsahuje veľa vitamínu C. Treba si ho pridávať aj do čaju.

zdraví

·         Med
Ako sa hovorí, med vám pohladí hrdlo. A je to pravda. Ak vás bolí hrdlo, nemusíte si kupovať drahé sirupy proti kašľu alebo na bolesť hrdla. Stačí si dať za lyžičku medu do čaju alebo len tak do úst. Je to prírodný produkt, ktorý nám s láskou vyrábajú usilovné včielky, takže nič s ním nepokazíte.