Ako správne vybrať ojazdené vozidlo

 Je rozdiel, keď si kúpite auto od priateľa a keď nájdete auto v reklame v novinách alebo na internete. 
 
klíč

·         Prvá vec, ktorú musíte venovať pozornosť, je vek auta a jeho kilometrový výkon. Vek môže byť určený podľa farby vozidla.
·         Zároveň by malo byť čisté, aby nečistoty nekryli chyby.
·         Znakom významného veku auta je nedostatok lesku a matnosti farby. Ale tiež sa stáva, že majiteľ prefarbil auto a vyleštil ho. Leštiaca pasta obvykle zanecháva kruhy na povrchu farby, čo sa dá pozorovať pri bočnom osvetlení. Pri lakovaní vozidla pod tesnením zadného okna alebo čelného skla môžu zostať stopy farieb. Také stopy možno nájsť aj na tesnení dverí. Žltkasté škvrny môžu naznačovať koróziu, ktorá sa začala pod farbou. Stačí pritlačiť prst na takom mieste, aby ste cítili jemnosť kovu.

·         Teraz o spustení. Pri voľnom namontovaní dverí, kapoty a kufra možno posúdiť významný kilometrový výkon vozidla. Ročné kilometre by nemali presiahnuť 30 000 km / rok. A ak je ročný počet kilometrov malý a zavesenie auta leží na zemi – nekupujte ho.

·         Dôležitá rada – čím menej starších majiteľov automobilov, tým lepšie.
·         Je dôležité venovať pozornosť motoru. Ale je nepravdepodobné, že by ste ho rozobrali a merali priemery valcov a piestov, či opotrebenie motora. Môžete jednoducho merať kompresiu motora. Kompresia by mala byť v súlade s údajmi výrobcu. Je lepšie vykonať tieto merania. Nie je drahé, a určite to je lacnejšie ako nákup nového motora.

·         Pozrime sa na karosériu. Korózia jednotlivých častí  indikuje zlý stav vozidla. Zvláštna pozornosť by sa mala venovať dnu, prahom, priečnym a pozdĺžnym rozpierkam.
·         Čerstvé tmely by ste mali jednoznačne podozrievať. Dvere by sa mali voľne otvárať bez námahy. 

audi
 
Pár malých rád na záver:
 
·         nekupujte rozbité autá;
·         pedál spojky a brzdy nesmie mať žiadne stopy unikajúcej kvapaliny;
·         volant nesmie mať trhliny a silnú vôľu;
·         sedadlá by nemali byť zbytočne opotrebované.
 
Použite tieto tipy a vychutnajte si nákup.