Dve najpredávanejšie automobilky

§ Naozaj je to tak. Jedna automobilka zvýšila výrobu druhá zase predaj. Preto sa dnes pozrieme na to ktoré dve automobilky dominujú na Slovenskom trhu. Dve automobilky sa o predaj doslova bijú. Ide o Japonskú Toyotu a Nemeckým Wolsvagenom . Tieto dve automobilky predali minulý rok viac ako 10 miliónov kusov aut. To však nie je všetko. Tento boj pokračuje aj tento rok.
volkswagen auto

 
§ Nemecký Volkswagen za mesiac August predal viac ako 453 tisíc vozidiel po celom svete. Ak sa teda pozrieme na celkový predaj od začiatku roka , teda od Januvára , automobilka predala viac ako 3,9 milióna aut , čo je o 3,8 percent viac ako minulý rok. Ani Japonská toyota nie je na tom najhoršie. Táto automobilka od mája tohto roka vyrobila viac ako 4,4 milióna vozidiel čo je nárast o 5,6 percent ako minulý rok a výroba aut stále pokračuje .
Ak by sme sa pozreli na celkovú produkciu aut vyzerala by takto :
1. Miesto  Toyota – 10,1 miliónov
2.miessto Volkswagen – 9,9 milióna
3.misto Hyundai – 8 miliónov
4.miesto Ford – 6,4 milióna
5.miesto Nissan – 5,2 milióna
bílé auto

§ Na prvej a druhej priečka sa nachádzajú už spomenutá automobilky Toyota a Volkswagen , na tretiom  miesto Hyundai s celkovou produkciou 8 milión aut . štvrté miesto obsadzuje Americká automobilka Ford  s celokovovou produkciou 6,4 milióna , a na piatom mieste je Nissan s produkciou 5,2 miliónov vozidiel. Ak sa pozrieme na posledné na  tri miesta tak na ôsmom  mieste sa nachádza Bmw s celkovou produkciou 2,28 milióna vozidiel, na deviatom  mieste sa nachádza Mercedes s produkciou 2,1 milióna  , a na poslednom desiatom mieste je Čínska Mazda s celkovou produkciou 1,5 milióna aut ročne. Najpredávanejšie automobilky totiž stavili na úsporné a ekologické auta , preto sa rozbehala bitka o najúspornejšie a najekologickejšie auta na svete. To však nie je všetko. Vodiči si najčastejšie kupujú auta ktoré dobre vyzerajú na vonok a autá ktoré majú najlepšie výbavu v cenovom balíku.