Prečo navštíviť Mexiko?

Mexiko je farebná krajina, ktorá priťahuje turistov z rôznych kútov zeme, ktorí chcú spojiť zábavu a odpočinok. História starovekej civilizácie májov a aztékov je už dlho zaujímavá pre turistov po celom svete. Dokonca aj popri krátkej návšteve Mexika si môžete vychutnať oboje megacities svojimi ultramodernými mega-hotelmi a archeologickými miestami starovekej indickej kultúry.
Aj pláže Karibského mora, Mexický záliv a Tichomorie vám nebudú ľahostajné. Najväčšia pyramída, ktorá prekonala veľkosť dokonca pyramídy Cheopsovcov je v Cholule.

molo
 
Mexický národný park Shel-Ha je vlastne akvárium umiestnené v horskej jaskyni s vodou z podzemných riek. Exotické ryby a vegetácie, ktoré sú viditeľné pre najmenšie detaily prostredníctvom najjasnejšej, transparentnej vody, ohromujú svojimi farbami a jedinečnosťou.
 
Rekreačné stredisko Cancún sa skladá z dvoch častí.
 
·         Jedna časť – pevnina, obchodné centrá.
·         Druhá časť – rezort, skladajúci sa z dĺžky siete 140 km pláží na pobreží Karibiku. 

mexico
 
Osobitnú pozornosť v tejto oblasti si zaslúžia podmorské národné parky Chakaban lagúny Contoy a Crocodile Park Krokotaun – rezervy s množstvom Yucatan krokodílov a iných exotických druhov zvierat a vtákov.
Acapulco – prístavné mesto je "nočný kapitál" Mexika. Existuje veľa prehliadok, kasín, reštaurácií. Historické centrum mesta priťahuje turistov španielskou pevnosťou San Diego, mestským námestím Socalo, kde je najkrajšia katedrála De La Soledat. Pláž Caleta v starom Acapulcu je najlepšie miesto na plávanie.
Mexiko nenechá ľahostajné voči sebe hádam nikoho, priťahuje záujemcov starovekej civilizácie až po záujemcov o modernú exotiku. Ak tu už raz prídete, určite sa tu vrátite aj druhýkrát. Keď stále váhate, už by ste nemali…zaručujeme Vám, že s touto nádhernou krajinou budete nadmieru spokojní aj keď patríte medzi náročných cestovateľov.