Alkohol a volant

»        Každý z nás to pozná , a niekto už za to vyfasoval za to pokutu , niekto zas prišiel o vodičky preukaz a niekto išiel do väzenia na niekoľko mesiacov. Musíme si ale uvedomiť že od novembra 2011 je to trestným činom a aj tak sa ti neustále porušuje.
 
»        Alkohol spôsobuje že si neuvedomujete čo robíte. Keď ste pod vplyvom jazdíte neopatrne a rýchlo sa môže stať dopravná nehoda. Každým dňom je to o tom istom . Bol zistený alkohol za volantom , vodič mal niekoľko promile , a tak ďalej.
 opilý panter¨
»        Tresty sú jasné a nekompromisne. Ak nafúkate menej ako  jedno promile môže to byť len priestupok proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky . V tomto prípade vám môže hroziť pokuta od 150 do 300 eur . Ak odmietnete skúšku alkoholu v krvi , môžete ho podrobiť druhou voľbou a to odobratým krvi. Ak však odmietnete aj túto možnosť je tu tretia voľba a to výška pokuta od 300 do 1500 eur a odobratie vodičského preukazu na 1 až 5 rokov. Policajti však akceptujú ak nafúkate 0,3 promile v krvi. Toto množstvo môže byť aj spôsobené napríklad ostrekovačmi v aute , a testu sa podrobíte znova o 15 minút.
 neřídit po alkoholu
»        Ak nafúkate viac ako jedno promile v krvi , stačia sa pre vás rapídne zmení. V tomto prípade ide o trestný čin za ktorý Vám hrozí odňatie slobody až na 12 rokov. Rovnaký trest vám hrozí aj pri odmietnutí dychovej skúšky alebo odberu krvi. Ak ste si vedomí že ste niečo popili je dobré ak budete spolupracovať. V tomto prípade to môžu brať ako poľahčujúcu okolnosť . Nepodmienečným trestom dá trestá vtedy ak spôsobíte dopravnú nehodu zo zranením podmienečného odsúdenia môžete dostať aj povinnú prácu.
 policejní vozy
»        Ak ste použili alkohol nikdy do auta nesadajte. Nikdy totiž neviete čo sa Vám , alebo niekomu môže stať. Ak ste sa niekam rozhodli ísť poproste svojho blízkeho alebo známeho aby prevzal vedenia vozidla. Na ceste pod vplyvom alkoholu totiž nikdy neviete čo môžete spôsobiť. Alkohol je vec ktorá by sa nemala dostať do vztyku z akýmkoľvek vozidlom vrátane bicykla .Miki.