Cesty pre adrenalínových cestovateľov: šialené, ale zaujímavé.

Naozajstný adrenalínový zážitok môžete prežiť, ak sa rozhodnete prejsť výnimočnými cestami, ktoré môžeme označiť aj ako „šialené“. Tu sú niektoré z nich.
 
Millford Road, Nový Zéland
Novozélandská diaľnica, ktorá spája Milford Sound so Southland Gore a kvôli častým pádom lavín je označovaná za jednu z najnebezpečnejších na svete. Dokonca zvykne byť aj úplne uzavretá práve preto, že ju padajúce snehové lavíny zneprechodnia.

most

Ruta 40, Argentína
Pretína Argentínu  v pozdĺžnom smere v dĺžke asi 5000 km a prechádza troma regiónmi: Severozápadom, Cuyom  a Patargóniou. Na viacerých miestach cesta nie je spevnená, jazda po nej je dosť adrenalínová, a tak je ideálna práve pre odvážnych cestovateľov.

Amalfi Drive, Taliansko
Touto cestou sa odporúča prechádzať hlavne v noci, poskytuje totiž nádherný výhľad na okolité mestečká a očarujúcu prírodu.

Historic Columbia River Highway, Oregon
S cieľom zviditeľniť tamojšie fascinujúce vodopády ju navrhli už v roku 1913, a zámer aj vyšiel. Ak ste ešte k tomu aj vášnivým fotografom, najkrajšie zábery si urobíte práve tu.

The Atlantic Roadway, Nórsko
Cesta prepájaAverøy s pevninou prostredníctvom ôsmych mostov a vedie cez zopár malých ostrovov, pritom ponúka výhľad na jedinečné prírodné scenérie.

Tunel Guoliang, Čína
Hovoríme o jednej z najstrmších ciest sveta, ktorá vedie cez tunel. Vytesali ho do pohoria Taihang a spája Guoliang s Huixianom  v provincii Henan. V prevádzke je od roku 1972 a prejsť ním je ozajstný zážitok.

kráter

Passage du Gois, Francúzsko
Cesta, ktorá spája ostrov Noirmoutier  a obec Beauvoir-sur-Mer  ležiacu na pevnine, meria okolo piatich kilometrov. Zaujímavosťou je, že je prístupná iba v čase odlivu, pretože inak je zaplavená vodou. Tento región ponúka množstvo príležitostí  na športovanie, turistiku, ale aj krásne pláže a zabudnúť by sme nemali ani na historické mesto Nantes s bohatou kultúrou a pamätihodnosťami.