Domáce krémy

Trápia vás suché nohy a ruky? Asi všetky poznáme takýto problém. Pokiaľ vás už unavuje behať po drogériách a obchodoch a hľadať krém, ktorý nám zázračne pomôže rozhodne vás náš článok poteší.

prázdniny

Na začiatku budeme postupovať úplne rovnako ako pri šľahaných maslách. Rozpustíme si teda  kvalitné bambucké maslo spoločne s kokosovým olejom a dáme zamraziť do mrazáku. Pravidelne kontrolujeme konzistenciu a keď je z polky tuhá, maslo vyberieme z mrazničky a začneme pomaly šľahať elektrickou metličkou s prestávkami približne 10 minút. Vo chvíli, kedy nám maslo získa šľahaním jemnú konzistenciu opatrne a po menších lyžičkách prišľahávame taktiež čo najkvalitnejší aloe vera gél. Nakoniec pridáme 5 kvapiek eukalyptu a mastičku alebo krémik máme hotový. Krém nádherne zjemní tvrdú kožu a nohy citeľne vyživí. Bylinky dezinfikujú a taktiež potlačujú potenie. Eukalyptus skvele osvieži a má jemné dezinfekčné účinky.

krém

Na suché nohy sa tiež používa kokosový olej s tea tree alebo levanduľou na pravidelnú starostlivosť. Na krémovanie a vyložene ako masku možno použiť napríklad olivový olej, s jogurtom a ovsenými vločkami. Môžte tiež pridať žĺtok, na zohriatie dať škoricu. Sadlo je rozhodne tiež veľmi dobré. Dá sa z neho veľmi jednoducho pripraviť super krém, keď v ňom nejakú dobu prehrievame bylinky.

Levanduľový krém
·1/3 šálky mandľového oleja
·2 lyžice kokosového oleja
·2 lyžice olivového oleja
·3 lyžice strúhaného včelieho vosku
·30 kvapiek esenciálneho oleja – levanduľa

mastička
· 
Tento nádherne voňavý krém pripravíte veľmi jednoducho. Mandľový, olivový a kokosový olej zmiešajte spolu na miernom ohni. V ďalšom kroku opatrne pridajte včelí vosk od domáceho dodávateľa a miešajte, dokým sa celkom nerozpustí. Keď už máte hotovo, nádobu s rozmiešanými olejmi a voskom dajte na približne 10 minút do chladničky stuhnúť. Po 10 minútach vyberte a pridajte esenciálny olej levanduľa. Kľudne však môžete použiť aj inú esenciu. Krém nechajte vychladnúť približne na izbovú teplotu a uchovávajte v sklenenej nádobe. Používajte v malých množstvách, pretože je mimoriadne mastný a stačí aj menšie množstvo pre dosiahnutie skvelých výsledkov.