Jedla ktoré by ste nemali jesť

Nie každé jedlo pre nás bezpečné. Avšak ľudia sa od prírody ťahajú ku nebezpečenstvám  a adrenalínu. Obetovali by aj svoje zdravie pre tieto jedla ktoré  sa po svete stále konzumuje. Preto tu dnešnom článku máme Top 5 nebezpečných jedál ktoré by ľudia nemali nikdy konzumovať.
kešu plody

5,miesto -Kešu

Dobre tu troška podvádzame a práve preto sú Kešu na piatom mieste. Pokiaľ si ale kúpite neupravené Kešu v obchode nekupujete totiž čisté Kešu ale sú dusené v páre. Surové Kešu obsahujú jedovatú látku ktorá sa tak isto nachádza aj v jedovatom brečtane. A ako už viete tak táto látka je pre nás smrteľne nebezpečná.

 

4.miesto – Karanbola

Toto exotické ovocie je dosť obľúbené v džúsoch ale a často sa konzumuje aj surové. Majú sladko kyslú chuť a výraznú vôňu avšak nesmie sa to s ňou preháňať a to predo všetkým pokiaľ máte problémy s ľadvinami. Obsahuje totiž neurotoxíny ktoré môžu silno   ovplyvniť mozog a nervovú sústavu. Pokiaľ máte ale ľadviny zdravé dokážete menšie množstvo bez problémov vyfiltrovať.

3.miesto SANAGI – Japonské jedlo

Táto japonská delikatesa obsahuje jednu jednoduchú prísadu ktorá  je chobotnica. Buď je čerstvo zabitá alebo dokonca ešte živá a v celku čo je za prvé neprosto  nechutné a za druhé smrteľne nebezpečné. Pretože je tam možnosť zadusenia sa , pretože po zabití sú prísavky chápadiel stále aktívne môžu sa prichytiť v nutrí krku  a spôsobiť udusenie.
chobotnice na talíři

2.miesto – Fúgu

Je to ryba ktorá ma veľmi drahé mäso a je druhou pochúťkou v Japonsku. Toto mäso m výraznú chuť ktorá je naozaj výborná ale mal chyba kuchára vás môže pripraviť o život. Jeho organy obsahujú toxín a pokiaľ nedôjde k jeho perfektnému odstráneniu všetko mäso je jedovaté a to smrteľne.
 

1.miesto Hot Dog

A na prvom mieste je párok v rohlíku .Počkajte čo ?  Popravde je to tak. Hot dog či párok v rohlíku majú jednu s najväčších smrtí na svojom tričku. A to predovšetkým v detských pretože dochádza ku zaduseniu touto jednoduchou pochúťkou . Aj keď sa zdá že to nemôže byť tak hrozné podlá prieskumu sa v Amerike parkom rohlíku udusí viac ako 70 detí každý rok.