Moje črievičky sú ako zo zlata

Možno budete musieť vyraziť do ulíc a poobzerať sa po teplejšom kabátiku alebo zimných topánkach, ktoré vám zahrejú nohy skrehnuté mrazom. Rozhodne nepodceňujte studený severák a kúpte si aj teplú vlnenú čiapku a váš krehký kŕčok ozdobte veselým šálom.

Ideálnym riešením môže byť tiež vrstvenie oblečenia. Ale niekedy ani to nepomôže a je vám stále chladno. Husia koža nie je moc príjemná a pokiaľ chlad postupuje od nôh, za chvíľu sa môžete triasť.
ovce s jehnětem
Preto je treba zvoliť správnu obuv, ktorá bude pohodlná a zároveň naozaj teplá. Mala by ste mať topánky, ktoré sú odolné proti vode a mrazu s kvalitnou podrážkou, ktorá by mala mať hustú vzorku. Hladká môže byť totiž dosť nebezpečná hlavne pri poľadovici.

Trendom poslednej doby sú kapce. Sú ideálne do snehu aj na bežné nosenie. Sú módnym hitom už od minulého roku a tento rok tomu nebude inak. Len dajte pozor na lacné náhrady, ktoré nemusia byť úplne funkčné.

Patent kvality majú austrálski výrobcovia EMU a UGG.Ich kapce sú vyrobené z pravej ovčej kože, tým pádom sú vode odolné a nepremokavé. Austrálska ovča koža je veľmi mäkká, silná, ale zároveň ohybná. Veľmi dobre drží telesnú teplotu. Topánky majú navyše anatomicky tvarovanú stielku a gumovou podrážku z kvalitného materiálu, ktorá je odolná voči zošliapaniu. Spevnená anatomicky tvarovaná päta vám zaistí, že ich budete nosiť aj niekoľko sezón. Dokonca ich môžete nosiť na boso, pretože ovčia vlna zabraňuje poteniu.

vlněné zimní boty
Ako rozoznať originál od kópie?

Kvalitné kapce musia mať:
Ø  mäkkú a ohybnú podrážku (cca. 1,5 cm), na prednej i zadnej časti je plynulý prechod
Ø  na etikete je nápis australia vyšitý tenkým fontom a vo vnútri topánky Made in China
Ø  pravú kožušinu z ovečky, ktorá je nadýchaná – premasírujte prstami a nemalo by na nich nič zostať.
Sú to roztomilé topánočky takmer pre každú príležitosť, preto by ste ich mala mať aj vy.