Na výbere zábradlia záleží

K základnej vnútornej, ale aj vonkajšej- exteriérovej súčasti budov sa radí schodisko. To umožňuje pohodlný prechod do vyšších poschodí, no tento jeho význam všetci poznáme. A rovnako tak viacerí vieme, že ak si predstavíme schody, takmer neodmysliteľne si k nim musíme predstaviť aj zábradlie. Tieto súčasti by jedna bez druhej strácali svoj význam.

Schodisko, Špirála

Všetci si vybavíme hlavne fakt, že zábradlie tu plní svoju bezpečnostnú funkciu. Že sa o neho môžeme pri chôdzi po schodoch bezstarostne oprieť a to nám pomôže udržať rovnováhu, prípadne sa vyhnúť nepríjemnému pošmyknutiu a pádu. Ak by sme ale pri jeho výbere hľadeli iba na túto jeho základnú funkciu, to by sme potom na naše schody mohli vybrať hocijaký typ zábradlí a nemuseli by sme sa báť, že pri kúpe „ stúpime vedľa“.

No vieme, že v skutočnosti výberu zábradlí predchádzajú najrôznejšie úvahy a rozhodne chceme v tomto prípade urobiť investíciu, ktorá by stála za to. Ktorá by sa vyplatila a teda išlo by o bezpečnostné doplnky schodísk, čo by zároveň dlho vydržali a nebolo by potrebné venovať veľa času, námahy a prostriedkov ich údržbe. A presne o tom sú nerezove zabradlia.

Schody a zábradlie

Ide teda o dôvod, prečo pri výbere vo veľa prípadoch padá voľba na prevedenie z nerezovej ocele, z antikory a prečo je pri kúpe a hľadaní týchto schodových doplnkov dôležité venovať pozornosť ich materiálu.

Pretože každá z alternatív má potom iné vlastnosti. A to napríklad z hľadiska životnosti, odolnosti a stálosti zábradlia.

Inú údržbu predstavuje drevo, ktoré má teda aj iný stupeň odolnosti a životnosti a iné parametre má nerezová oceľ, ktorá je pri výrobe zábradlí veľmi obľúbená. Ako u výrobcov, tak predovšetkým u spotrebiteľov. Z dôvodov, akými sú bezkonkurenčne dlhá životnosť nereze, jej dlhodobo stály a odolný dizajn a veľmi jednoduchá starostlivosť.