Najčastejšie používané sú LED žiarovky

Interiéry, ale aj vonkajšie priestory si vyžadujú osvetlenie, ktoré ich sprístupní prevažne v nočných hodinách alebo počas tmavých, zamračených dní. Svetlo potrebujeme tiež dostať do priestorov, kam sa slnečné svetlo nedostane vôbec, a túto jeho funkciu preberá umelé osvetlenie. To najmodernejšie je vyrábané LED technológiou.

Klasický tvar banky

LED technológia sa pri svojich začiatkoch tešila http://www.rakova.sk/zdruzenia-a-spolky/1214-sv-omsa-pri-medvedej-skale-sa-tesila-vysokej-ucasti označeniu prelomová a skrývala v sebe veľký potenciál, a to sa aj splnilo. V súčasnosti sme si ju osvojili a sprevádza nás denne doma, v kanceláriách či na uliciach alebo počas nákupov a podobne. Patrí k tomu najmodernejšiemu, čo tento segment ponúka. Každý typ svetelného zdroja má svojho nástupcu v podobe LED trubíc, panelov, reflektorov, žiaroviek a najnovším typom sú LED pásiky.

Najčastejšie využívané sú žiarovky, tie halogénové vymieňame za LED-ky, ktoré majú dlhú životnosť, sú energeticky úsporné a ich výkon je porovnateľný s predchodcami, zároveň sú led žiarovky 12v šetrné k životnému prostrediu, čo je benefit, ktorý ich posúva na post najekologickejších svietidiel súčasnosti. LED žiarovky sa uplatnia všade, kde je nutné využívať umelé osvetlenie. Obstarávacia cena žiaroviek je o niečo vyššia ako pri halogénových, ale túto sumu vykompenzuje ich rýchla návratnosť.

Tak ako všetky typy LED osvetlenia, aj žiarovky sa predávajú v troch odtieňoch bielej farby, neutrálnej, teplej a studenej, no ak chcete využívať všetky, najlepšou voľbou je systém DUAL-WHITE, ktorý umožňuje prednastaviť si pomocou diaľkového ovládača všetky tri odtiene a zároveň si ním môžete zmeniť aj intenzitu osvetlenia alebo stmievanie. O niečo revolučnejší je typ LED žiaroviek s označením RGB a RGB-W, ktoré osvetlia priestor širokým spektrom farieb.

Farby urobia interiér útulnejším

Mnoho domácností vymieňa halogénové žiarovky za LED-ky, a pritom nie je nutné, aby kupovali nové celé svietidlá, pretože LED žiarovky sú kompatibilné s predchádzajúcimi typmi vďaka päticiam, napríklad E14, E27, G10, MR16 či G9. Mnohí ľudia sa však radi vracajú do minulosti aspoň spôsobom použitia retro žiaroviek, ktoré sú v ponuke na trhu pod názvom RETRO FILAMENT v tvare banky, čo dokonalo navodzuje atmosféru minulých rokov.