SEAT Ateca

Automobilka Seat po veľmi úspešnom uvedení modelov Leon a Ibiza, prichádza s ďalšou novinkou medzi vozidlá SUV. Novinka s názvom Ateca bola vyvinutá v španielskej Barcelone a vyrába sa u našich západných susedov v Kvasinách. Tak ako aj predchádzajúce verzie automobilov Seat, tak aj tento nový model si ponechal už tradičné ostré tvary  karosérie.
červený automobil
Motor
Základnou verziou je naftový, dvojlitrový motor s výkonom 150 koní, s pohonom na všetky štyri kolesá. Vodič si môže zvoliť zo štyroch režimov jazdy a to režim Normal, Sport, Eco a Individual.
 
Vybavenie vozidla
Maličkosť, ktorá poteší a je veľmi praktická, je napríklad prítomnosť dvoch USB. V jednom USB možno nabíjať mobil a druhom mať USB s muzikou. Mobil u tohto vozidla možno dokonca nabíjať aj bezdrôtovo, ak máte k dispozícii chytrý telefón s touto funkciou. Bezdrôtové nabíjanie navyše, zosilňuje signál príjmu, k čomu využíva anténu vozidla.
Jedným snáď malým a nie úplne podstatným nedostatkom je, že zadné sedačky nejdú posúvať.
Naopak technologické prvky sú na vysokej úrovni. Nechýba rozpoznávanie dopravných značiek, sledovanie mŕtveho uhla a upozorňovanie na vozidlá prichádzajúce zo strán, pri cúvaní. Otváranie a štartovanie je bezkľúčové, ako aj otváranie batožinového priestoru pohybom nohy.
Vozidlo má niekoľko kamier, vrátane kamier parkovacích a parkovacieho asistenta, ktorý vie zaparkovať pozdĺžne aj priečne.
Vozidlo je osadené prednými full LED svetlomety a LED svetlami pre denné svietenie
Tempomat je možné s automatickou prevodovkou rozšíriť o asistenta pre jazdu v kolóne a bezpečné zastavenie vozidla pri nevoľnosti vodiča.
Pri nočnej prevádzke je možnosť výberu z ôsmich farieb pre dekoračné vnútorné osvetlenie prístrojovej dosky, spínačov a ostatných ovládacích a signalizačných prvkov.
kožený interiér vozu
Pre zimné mesiace je tu jedna naozaj praktická vecička. Kúrenie vo vozidle je časovo nezávislé a programovateľné, preto v zimných mesiacoch môžeme ráno vstupovať do príjemne vyhriateho vozidla.
V neposlednom rade tomuto autu nechýba ani asistent HDC pre zjazd príliš prudkých svahov.
Základnú verziu vozidla SEAT Ateca môžete kúpiť už za niečo málo cez 17 tisíc Eur.
 stříbrné vozidlo

Po prečítaní tohto článku, ktorý Vás určite osloví, nie je pochýb, že tento automobil je na špici vozov podobnej kategórie. Ak teda zvažujete nákup nového vozidla, nezabudnite do výberu zaradiť tento nový SEAT Ateca.