Služba hlavne pre ženy – INJEKČNÁ LIPOLÝZA

Táto služba je určená predovšetkým tým, ktorí sa nemôžu zbaviť tukových vankúšikov diétou ani cvičením a nechcú alebo sa boja podstúpiť liposukciu. Mnoho žien, ktoré by rady schudli do plaviek, ale boja sa klasickej invazívnej liposukcie, má teraz jedinečnú možnosť v podobe práve tejto injekčnej lipolýzy, ktorá je porovnateľnou alternatívou ku klasickej liposukcii.

Aplikácia je úplne bezbolestná a už po týždni pacient pozoruje prvé zmeny na tele. Zhruba po 14 dňoch od prevedenia injekčnej lipolýzy sa telo samo zbaví prebytočného tuku a to bez cvičenia.
 mladá laborantka
Možné použitie
 
Touto novou metódou sa dajú zmenšiť takmer všetky partie tela. Najčastejšie sa metóda používa na redukciu malých tukových uloženín, ako je napríklad podbradok, oblasť bokov, brušné partie, vnútornej strany stehien, ďalej k odstráneniu zvyškov tukového tkaniva po liposukcii a niekedy aj k zmierneniu celulitídy. Táto metóda tiež navyše zvyšuje pevnosť a elasticitu kože.
 
Priebeh zákroku
 
Zákrok je úplne bezbolestný. Počas injekčnej lipolýzy sa aplikuje látka zvaná fosfatydylcholil, čiže lecitín, priamo do partie s nežiaducim nahromadeným tukom. Samotný zákrok nie je nijako časove náročný, trvá približne asi 10 minút, podľa počtu aplikovaných miest. Zákrok je bezbolestný, preto ho nie je potrebné vykonať v anestézii, a to ani v lokálnej.
 
stříkačka s nápní 
Výsledný efekt
 
Efekt injekčnej lipolýzy nastane do dvoch týždňov, kedy sa tuk vďaka lecitínu pozvoľna rozpúšťa. Veľkou výhodou je, že tuk je touto metódou odstránený rovnomerne. Ošetrenie má priaznivý vplyv na tvorbu kolagénu, čím sa súčasne dosiahne sťahujúceho efektu kože. Ideálne je podstúpiť jedno až tri ošetrenia s odstupom dvoch až troch týždňov, aby došlo k výraznému zmenšeniu obvodu danej oblasti. Výsledok je stály v prípade zachovania rovnakej celkovej hmotnosti. Touto metódou možno porovnať aj prípadné nerovnosti kože po klasickej liposukcii.