Trendy farby na jeseň/zima 2018

Pozornosť je venovaná najnovším trendovým farbám na jeseň – zima 2018, ktoré musíte tento rok zahrnúť do vášho šatníka. Podľa skúseností z minulých období môžeme povedať, že módny priemysel sa čoraz viac rozhoduje pre prirodzenosť a využíva rozsah tónov z prírody, ktorá nás obklopuje. Tu je prehľad všetkých trendov na studené počasie v roku 2018. 

modelka

Hnedá , tzv. „whisky“ – teplý odtieň veľmi populárneho alkoholu, pretože jeho odlesky pripomínajú živicu z dreva. Mnoho dizajnérov si vybralo hnedú,  ako základ chladného obdobia a tvrdia, že nemôže chýbať v šatníku kúsok oblečenia v tejto textúre.
Červená, ako čerešňa alebo mak – čerešňová a silná maková je ideálna pre zamatové, tylové a saténové oblečenie. Hodí sa pre elegantný a retro vzhľad.
Digitálna modrá ako nebofarba takmer všetkých sociálnych sietí, ktorá evokuje technológiu a budúcnosť, no je perfektná najmä pre mladé dievčatá. Námornícka modrá je tradičnou voľbou na zamrznuté počasie. Vyniká spoločne s jasnou žltou a tmavomodrou.

bunda

 Ružová – je stále najobľúbenejšia pre svetových dizajnérov. Bola bežná vo viacerých ročných obdobiach, ale v tomto roku bude vynikajúcou voľbou od tmavej až po tú najsvetlejšiu. 
Fialová ako levanduľa – tiež nazývaná „lila“, ktorá patrí medzi pastelové tóny. Bola jednou z farieb leta, ale zostane tu ešte na jeseň a zimu.
Oranžová – symbol chladného počasia, ktorý vynikne so všetkým. Naberte odvahu a oblečte si oranžový kostým, v ktorom určite budete pozitívne vyčnievať z davu.
Žltá ako zafír – bola topkou v posledných dvoch ročných obdobiach, ale neprejavuje sa žiadna známka o tom, že by nebola aj v tomto roku. Vedie pikantná do červena až horčicová s kvetinovými vzormi a vínovým akcentom.
Zelená ako olivy  – je dostatočne bohatá a tmavá na to, aby sa nosila v neutrálnom štýle rovnako ako námornícka. Celková dominancia zelených odtieňov v módnych kolekciách nás núti upozorniť na iné súčasné farby charakteristické pre vojenský štýl ako kaki, špinavá zelená alebo spomínaná olivová.

Mramorovo šedá –  je jadrom zimy a dizajnéri ju zvyknú kombinovať so svetlou béžovou, čo dodá outfitu romantický efekt. Ak hovoríme o zimnej palete, potom sa tento odtieň vyskytuje najčastejšie v prírode počas zamrznutého počasia.
Strieborná alebo metalická – v lesklej chrómovej so zrkadlovým efektom určite vyniknete. Doterajšia móda si už prešla takými futuristickými trendmi, ale mnohí dizajnéri prišli s jemnejším využitím v outfitoch, aby ste nevypadali, ako keby ste práve vystúpili z kozmickej lode.  

kožich

Uvedené palety farieb budú prítomné v jesennej a zimnej sezóne na rok 2018. Teplé, ale zároveň intenzívne odtiene dodajú šmrnc vášmu šatníku na chladné počasie, ktoré nás čaká. Vzhľadom na to, že trendy sa neustále vracajú späť, spotrebitelia hľadajú pridanú rôznorodosť prostredníctvom nových textúr, textílií a kombinácií, takže tieto tipy by mali tvoriť kritické prvky vašej skrine na prichádzajúce obdobie.