Webová stránka

Aj ja si zároveň s rannou kávou otváram internetové stránky. Niekedy sme si vybehli do novinového stánku kúpiť noviny a tie boli súčasťou „poraňajkovej“ siesty. Teraz sa tlačená forma zmenila na internetovú. Koľko len novín by sme museli doniesť domov, aby sme si prečítali všetky správy tak ako sú na internete?  Je výhodou :

pracovník

  • Mať na jednom mieste množstvo informácii
  • Mať množstvo zdrojov v rôznych jazykoch
  • Mať široké spektrum informácii

Čo je nevýhodou ?

  • Množstvo nesprávnych informácii
  • Snaha podsúvať reklamu za každú cenu- „vyskakovacie“ okná
  • Trávime veľa času pri internete

Manžel si vždy ráno pozerá športové výsledky, ktoré mu počas predošlého dňa unikli. Sleduje kurzy stávkových kancelárii. Tipuje cez internet. Prečíta si správy na pravda.sk . A večer dlhé hodiny vyhľadáva rôzne hudobné diela. Počúva ich a zároveň hľadá informácie o ich autoroch, interpretoch či o členoch jednotlivých hudobných skupín.

Dcéra na internete robí prípravy do školy. Rôzne projekty na rozličné témy. Často ju ale vidím aj hrať sa na počítači. Tieto stránky počítačových hier sú zrejme veľmi navštevované. Cez internet si oblečenie ,obuv. Je výhodou že má presné konfekčné číslo a nepotrebuje veci skúšať. Ani to by nebol problém, lebo obchody pri objednávke cez internet dávajú možnosť voľby doručenia tovaru- domov, alebo do obchodu. Aj možnosť vrátenia tovaru tu je , rovnako platí zákon o ochrane spotrebiteľa. Má s tým iba dobré skúsenosti.

telefon mobilní

Ja začínam ráno etrend.sk- tu získam pre mňa potrebné informácie o „ diani“ v mojej oblasti pôsobenia. Potom večer po práci si cez vyhľadávače hľadám najlepšie ceny výrobkov, ktoré plánujem kúpiť do domácnosti. Cez internet si vyberám aj knihy. Doma sediac pohodlne mám internetové kníhkupectvo priamo u seba v izbe. Pozerám knižné novinky, čítam recenzie , ale nakupujem z nostalgie v klasickom kníhkupectve .

Webové stránky jednoducho vošli do našich domácnosti.